• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi

Serap Töre Çelik

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba arkadaşlar,
Çöp sızıntı suyu arıtma tesisi onayı için EK I madde 16 mı dikkate alınacak,
Yoksa kentsel atıksuların arıtılması yönetmeliğinde bir madde mi var ?

Benim gözümden kaçtı sanrım varsa da konu ile ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

Onay merci hangi kurumdur yani?

serap hanım merhaba :
çöp ızıntı suyu arıtma tesisiniz mi var. ben katı atık tesisimiz içinbakanlıktan hibe alabileceğimiz çöp suyu arıtma tesisi proses araştırması yapıyorumda.Varsa sizn tesisinprsesi hakkında bilgi alabilirmiyim.

Merhaba,
Bizim sistem deki akım şeması hakkında kısa bilgi verebilirim. Tesis akım şemasında önce bir dengeleme havuzu var, ardından fakültatif lagün, sonra aerobik lagün ve en son da AKR sistemi var. Arıtılmış su da belediye kanalizasyonuna deşarj edilecek. Size bilgi olması açısından bazı dökümanlar gönderiyorum.
Umarım yardımcı olur.
Bu konu ile ilgili Türkiye'de daha önce yapılmış çöp süzüntü suyu arıtma tesislerini inceleyebilirsiniz bence. Mesela Bursa Hamitler, İstanbul Kömürcüoda, Çanakkale vs gibi...

Kolay Gelsin

Ekli dosyalar

• new leachate treatm. methods.pdf
    386.1 KB · Görüntüleme: 78
  • leachate_treatment.pdf
    258.4 KB · Görüntüleme: 62
  • leakage treat..pdf
    715.3 KB · Görüntüleme: 51