Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Çöplük olan çevre mevzuatı

Konu, 'ARŞİV' kısmında hepaistos tarafından paylaşıldı.

 1. hepaistos

  hepaistos CMNet Üyesi

  Bir süredir çevre danışmanlık firmasında çalışıyorum en nihayetinde hem çevre mühendisiyim hemde çevre görevlisiyim şimdi bu atık ile ilgili mevzuatlara bakıyorum da yabancılık çekiyorum bilmem kaç tane yönetmelik var için birde diğer ÇED, maden, sera gazı, ozon tabakası v.b yönetmelikler var şimdi çevre yönetimin sayfasında 50 küsür yönetmelik saydım birde dolaylı olarak iş güvenliği maden , atık taşıma ve kimyasal taşıma ile ilgili mevzuatlar bence olay kabını taşmış halde.

  Bir sanayi kaynaklı hava kirliliği kontrolü yönetmeliği var ki copy – paste yapan insanlar bile hala çözemedi.

  Günü birlik değişen genelgeler var geçen 17 şubatta bir plastikler ihracatı ile genelge çıktı aradan haftası geçmeden yürürlükten kaldırıldı tehlikeli atık yönetmeliği yayınlandı, diğer iki yönetmelikle birleştirilerek yeni yönetmelik yayınlandı ÇED yönetmeliği konusuna hiç girmeyeceğim ileri gideceğine hep geriledi.

  Şu kalemleri
  Atık, Hava, ÇED , Su, Toprak adı altında Genel başlıklı yönetmekler yayınlasalar diğerleri ek olarak yazılsa daha iyi olmaz mı ?

  Çöplüğe dönen uygulanmayan, uygulanamayan mevzutların hakimiyeti olan bakanlık. Bunları toplasa iyi olmaz mı Başbakanlığı yönetmelik gönderip bastırmayı iş zannediyorlar.

  Sanırım bu çöplük olan yönetmeliklerin bir geri kazanıma ihtiyacı var.