• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çorluda Trafik Kazası sonrası Meslektaşımızı Kaybettik !

Haberi duyunca gerçekten üzüldüm Doğa çevre danışmanlık firmasında görev yapan Gaye Tunca trafik kazası sonrası vefat etmiştir. Vefat eden meslektaşımız için Alllah'tan rahmet yaralılar içinde şifa diliyorum. Çevre danışmanlık firmalarında çalışan meslektaşlarım, lütfen dikkatli araç kullanın hız yapmayın , ne kadar acil olursa olsun hiç bir iş canımızdan kıymetli değildir. Araçlarda genelde tek olmuyoruz , bununda ayrı bir sorumluluğu var. Dikkatli olmak gerek.
Haberi aşağıda görebilirsiniz.

Kaza,
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
- Çerkezköy çevre yolu Fakülte mevkisinde meydana geldi. Çevre mühendisi Emrah Güneş yönetimindeki 34 FY 2548 plakalı otomobil, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkıp, bariyerlere çarptı. Çarpmanın etkisiyle bariyer, yan dönen otomobile saplandı. İhbar üzerine kaza yerine sağlık, itfaiye ve polis ekipleri sevk edildi. Bariyerin arka koltuktaki yine çevre mühendisi olan Gaye Tunca, sağlık görevlilerinin tüm müdahalelerine rağmen yaşamını yitirdi. Otomobilden yaralı çıkarılan sürücü Emrah Güneş ve ön koltuktaki meslektaşı Zekiye Sungur ise ambulanslarla Çorlu Devlet Hastanesi'ne götürüldü.

1597999404008.png 1597999582870.png1597999614686.png1597999649187.png

Ekli dosyalar

• 1597999042526.png
    1597999042526.png
    154.5 KB · Görüntüleme: 29
Allah rahmet eylesin. Haberi yerel basında duydum. Yaralı Zekiye Sungur'un durumu ağırmış yoğun bakımdaymış 😔 😔 😔

Çok çok üzüldüm , dünden beri özellikle araba kullanırken hep aklımda , Ailesine sabırlar diliyorum , umarım yaralı arkadaşlarımız bir an önce sağlıklarına kavuşur.

Çok üzücü bir olay :( birgün herhangi birimizin başına da gelebilir. O yüzden mesleğimizin bize vermiş olduğu sorumlulukları yapmak adına hız yapmayalım veya zemin özelliklerine dikkat ederek araba kullanalım. Allah rahmet eylesin ailesine de sabır versin inşallah. Yaralı arkadaşlara Allah acil şifalar versin.

'8 gün sonra acı haber
Tekirdağ'ın Çorlu ilçesinde, geçen hafta meydana gelen trafik kazasında ağır yaralanan bir kişi daha hastanede hayatını kaybetti.

Emrah Güneş'in kullandığı 34 FY 2548 plakalı otomobilin bariyerlere çarpması sonucu hastaneye kaldırılan Zekiye Sungur, 8 gün sonra yapılan bütün müdahalelere rağmen kurtarılamayarak yaşamını yitirdi.

Çorlu - Çerkezköy Çevre Yolu fakülte mevkisinde, Emrah Güneş'in kullandığı 34 FY 2548 plakalı otomobil, sürücünün direksiyon hakimiyetini kaybetmesi sonucu bariyere çarpmış, sürücü Güneş ile Zekiye Sungur yaralanırken, otomobilde bulunan Gaye Tunca hayatını kaybetmişti. Olay sonrası sürücü Güneş tutuklanmıştı.'

Ben de benzer mevkiide çıkmıştım bundan 7 sene önce :( Aynı yola benzettim bariyer yoktu tarlaya girmiştim rampanın aşapındaki camlara cm ler kala araç durmuştu. Maddi hasarla atlatmıştım. Yeni şofördüm.

Buradan şu sonuca çıkmak istiyorum, iş gereği araç verilecekse çalışana defansif sürüş eğitimiyle birlikte testi ayarlanmalı ve eğitim sınav sonucuna göre şirket aracı kullanabilir / kullanamaz şeklinde kurumdan yazı alınmalı. En azından işverenler çalışanlarına yolda nelere dikkate etmeleri gerektiğinin eğitimini vermek ve güvenli sürüş yapabileceklerinden emin olduklarında iş yüküyle birlikte araç kullanmayı vermeliler.

Ben defansif sürüş teknikeriyim, orada aldığım bilgiler ve araştırmalarım neticesinde çalışanlara güvenli sürüş, araç emniyet sistemleri vb. eğitimler veriyorum. Ama bu kesinlikle kurumdaki kadar günü almıyor maalesef ve uygulama yapamıyorum. Alan da eğitimde almak isteyen alıyor, istediğimiz kadar görselle ve maalesef örneklerle destekleyelim. Şu an çalıştığım kurum sadece teste yönlendiriyor ama yetersiz, başarabilirseniz eğitimle birlikte testi aldırmaya çalışın.

Allah yakınlarına sabır versin. Kazayla ve arkadaşımızla ilgili diyebilecek hiçbirşey yok mekanı cennet olsun :(