• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Çözünmüş Oksijen hk.

Burcu D

Kayıtlı Kullanıcı
Merhaba, havalandırma havuzlarımda blowerlar çalışırken otomatik çözünmüş oksijen problarının ölçtüğü değer 2-3 mg/L, dinlenme aşamasında bu değer 1 mg/L nin altına iniyor.
İdeal değer olarak istenen 2 mg/L konsantrasyonuyla kıyaslarsam hangi aşamadaki ölçümümü baz alıp yorumlayacağım? Teşekkürler..

Merhaba Burcu Hnm blower çalışırken ölçtüğünüz konsantrasyonu baz almanız gerekmektedir.

ben şu yüzden sordum , neden blower dinlenmeye geçiyor ve kaç dakika , genelde benim bildiğim sürücü ,oksijen probundan aldığı değere göre , daha öncesinden scada ya girmiş olduğunuz oksijen set değerini yakalar ve blower kendisi frekans düşürür veya artırır.
uzun süreli blower durmaları katının çökelmesine ve ileride difüzörlerde sıkıntı çıkarmasına neden olabilir.

Tesis kesikli sistem. 6 saat havalandırıp 1 saat dinlendirip çökelme sonrası deşarja geçiyoruz. Blowerların çalışmasında kullanılan özel isim ne olarak geçiyor bilmiyorum ama havuzlar ardı ardına çalışıp deşarja geçtiği için ayarlamayı manuel yapmak zorundayız