Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

ÇYS prosedürleri

Konu, 'ARŞİV' kısmında cerenycl tarafından paylaşıldı.

 1. cerenycl

  cerenycl CMNet Üyesi

  bilginize...
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  operasyonel kontrol prosedürü ile izleme ve ölçüm prosedürü arasında nasıl bir fark var, çok fark göremedim. birleştirilip operasyonel kontrolde toplanamaz mı?
   
 3. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  İzleme ve ölçüm prosedürü ÇYS/KYS sisteminin uygunluğunu ve uygulanabilirliğini kontrol etmek için yapılır. Operasyonel kontrol ÇYS 'den ziyada tüm şirket sistemini kontrol etmek içindir.
  Aşağıdaki alıntı açıklayıcı olacaktır diye düşünüyorum.

   
 4. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  İkisini de ÇYS ve OHSAS kapsamında hazırladığımda aynı oldu. Operasyonel kontrol hazırlamayayım o zaman ben. KYS kapsamında hazırladıkları operasyonel kontrolde biraz çevreye değinmişler, biraz da satın alma sırasında çevreye verilen önemden bahsedilmiş. Bahsettiğiniz süreçlerin diğerleri yok. Ben de bunu aldım biraz ilave yaptım, İSG' yi ekledim. Sonra izleme ölçüm prosedürü geldi karşıma. Baktım aynı şeyleri yazıyorum, yardım alayım dedim.
   
 5. Fatih Özcan

  Fatih Özcan Site Kurucusu

  Bence entegre yönetim sistemini de düşünmeye başlayın. İzleme ve ölçme prosedürü ÇYS, OHSAS, KYS için ortak hazırlanabilir diye düşünüyorum. Bu hazırlandıktan sonra operasyonel kontrol için prosedür oluşturulur. Bunu kalite departmanı yapar. Yukarıdaki ifadeden anlaşıldığı üzere bunun ÇYS, OHSAS ile bir ilgisi yok. OHSAS kapsamında gerekirse satın alınan malzemeye OHSAS prosedürlerinde değinirsiniz aynı şekilde ÇYS içinde geçerli.
   
 6. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Daha önceki yazılarımdan belki anlaşılmıştır. Şirket bunu uygulamaz. Çevre biraz kapsam dışında tutuluyor. Belgemiz var mı var. Toplam kalitenin içine almıyorlar. Geçenlerde prosedürlerden bir tanesinde satınalma sırasında çevre ve isg ile ilgili gereklere de dikkat edelim diye bir görüşme yaptım, nasıl takip edeceğiz, adamlara iş kazasından dolayı kaç gün kaybınız var mı, çevre veya isg cezası almışlar mı diye mi soracağız, varsa biz bu malzemeyi almayacak mıyız gibi tek başıma uyraşamayacağım sorular geldi. En güzeli onların kaliteyi ayrı yürütmeleri, ben çevreyi ve İSG'yi yürütürüm. Müşterilerden zorlayıcı birşey gelmedikçe bu alana eğilmiyorlar.

  Bu nedenle ben operasyonel kontrolü çıkarayım en iyisi. Hepsini izleme ve ölçmede değerlendireyim. Operasyonel kontrolde ne yaparlarsa yapsınlar. Müşteri talebi olursa benden isterlerse ben de ilavelerimi veririm onlara.

  Şimdi de uyumun değerlendirmesi ve yasal mevzuat ve diğer yükümlülükler prosedürüne takıldım. Aynı durum burada da var sanırım. Ayrı ayrı hazırlanacak şeyler değil gibi geldi bunlar bana.
   
  Fatih Özcan bunu beğendi.
 7. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  paylaşım için teşekkürler
   

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?