• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık firmaları denetimi

Mahmut Cimşit

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
MAKİNE İHTİSAS OSB
İyi günler Arkadaşlar,
Bilen vardır veya yoktur, :kötü:
Bu aralar çevre danışmanlık firmalarının denetimi hızlandı. :confused: Konu ile ilgili olarak denetim geçiren arkadaşların ve belki denetçiler ( formda üye alabilirler:eek:kyrm: ) konu hakkındaki bilgi belge ve denetimle ilgili deneyimlerini paylaşırsa sevinirim. Maksat ekmek tekneleri kapanmadan devam etsin.:harika:

kimse deneyimlerini paylaşmak istemiyor galiba.:mad:

1. Sözleşmeler sisteme zamanında yüklenmeli (20 gün)
2. Aylık tesis denetim tutanakları kontrol ediliyor.
3. Yıllık iç tetkik raporları kontrol ediliyor.
4. Yıllık eğitim tutanakları kontrol ediliyor.

Benim hatırladıklarım bu şekilde

çok teşekkür ederim Dejavu,
ama benim merak ettiğim konu nasıl bir kontrol içerik mi yoksa tutulup tutulmadıgına mı bakılıyor.

Yapılan kontroller gelen kişilere göre değişmekte olup, bizim geçirdiğimiz denetimde rutin evrak kontrolü yapılmıştı. Belgelerin tam olup olmadığı kontrol edildi.
Denetimde bir diğer konu ise danışmanlık yeterlik şartlarının sağlanıp sağlanmadığını kontrol etmeleri olmuştu.
Bilginize. İyi çalışmalar

@Mahmut Cimşit
içerik kontrol edilmiyor diyebiliriz ama formatı olan dökümanlarda formata uygunluk kontrol ediliyor, mesela aylık denetim tutanaklarında. içeriğine ne yazıldığına bakılmıyor. formata uygun mu ve bütün aylar için tutulmuş mu ona bakılıyor.