• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık Firmalarına Yönelik Bakanlık Denetimi

dutoprak

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar aranızda bakanlık denetimi geçirenler varsa bizim gibi denetim geçirmemiş arkadaşlara neleri tavsiye eder.. Tiyoları varmı, ağırlılı neler üstünde duruyolar, tesislere değilde ofislerimize geldiklerine göre nasıl ağırlamalıyız ..
Tşkler şimdiden

Sizde denetimde istedikleri belgeleri verin. O belgeler de size denetime gelmeden önce firmanıza yolladıkları A4 kağıdın üzerinde yazıyor:)

Naylon danışmanlık yapmayın, mesleğin hakkını verin. Bence bunlar yeterli.

Ha ağırlama konusunda ise her halde bir çay verirsiniz kendilerine sanırım ;)

Merhaba,
ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARININ DOSYALARINDA
BULUNMASI GEREKEN BELGE VE BİLGİLER
1. Çevre Görevlilerinin tesislere/faaliyetlere hangi günlerde gideceğine dair oluşturulan aylık takvim,
2. Çevre Görevlilerince tesislere/faaliyetlere yönelik hazırlanan İç Tetkik Raporları,
3. Çevre Görevlilerinin tesislerde/faaliyetlerde aylık olarak yaptıkları kontrollerde tutmuş oldukları tutanaklar,
4. Çevre Görevlilerince tesislerde/faaliyetlerde çalışanlara ve yetkililere yönelik verilen eğitimlere ait ders notları ve tutanakları,
5. Tesislerle/faaliyetlerle yapılan hizmet alım sözleşmeleri,
6. Firma tarafından Çevre görevlilerine ait SGK primlerinin yatırıldığına dair belgeler,
7. Hizmet bedeli karşılığı tesislere/faaliyetlere kesilen faturalar.

Listelenen bu evrakların kontrol edildiğini, hazırlanan aylık takvime uyulup uyulmadığının bakıldığını, iç tetkik raporlarının firma yetkilisi tarafından imzalanmış olması gerektiğine ve sözleşmelerin bildirim tarihlerine bakıldığını söyleyebilirim.

Aylık takvimi 2011 yılında yapmıyorduk son 6 aydır çere müdürlüğü istediği için yapıp veriyoruz. Acaba sizler işin başından bu yana aylık takvim yapıyomuydunuz..

Aylık takvim yapıyordum ancak dosyamda tutuyordum. Firmalardan da yazılı olarak randevu almayı ihmal etmiyordum. Ancak siz sanıyorum aylık takvimi il çevre müdürlüğüne gönderiyorsunuz? doğru mu anladım.. bunu bilmiyordum. Hangi İl Çevre Müdürlüğü denetiminde ise oraya göndermek mi gerekiyor?

arkadaşlar bu bakanlık denetimi nasıl oluyor? yani habermi veriyorlar yoksa direkt mi geliyorlar? yoksa yıllık olarak belirledikleri bir yer varda ordan mı bakmamız gerekiyor? bu konuda tamamen bişey bilmiyorum sanırım:confused:

@funda t. kurt
Merhaba,
Bir yazı ile gelecekleri tarihi haber verebiliyorlar bazen. Herhangi bir yıllık programları var mı bilmiyorum. Yukarıda bahsi geçen evraklarınızı hazırladığınız takdirde sorun yaşamazsınız.
İyi çalışmalar

@Melis Kara

Aylık takvimim dışında bi eksiğim yok gibi.. aylık takvimimde var aslında ama masamın üstündeki takvimde tutuyorum onu bi düzenli yapıp çıktı alayım ozaman :) teşekkür ederim cevabınız için ;)

@funda t. kurt
Bizde daha önceden bilgisayar ortamında bir aylık takvim takibi yapıyorduk. Şimdi her ay başında çıktı alıp düzenli takibini yapıyoruz, ay sonunda programın uygulandığına dair bir onay veriyoruz kendimize:)
İyi çalışmalar dilerim.

@halimusta88
şu anda verilmesi gibi bir durum yok, ancak denetimde bizede böyle bir altyapıya geçmek istediklerini belirttiler. Örnek olarakta Laboratuvarların uyguladığı sistemi anlattılar.