Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

danışmanlık firmalarının tutumu

Konu, 'ARŞİV' kısmında salih38 tarafından paylaşıldı.

 1. salih38

  salih38 Misafir

  arkadaşlar piyasada danışman olarak çalışan bazı firmalar iş alımlarında fiyatları o kadar aşağılara çektiler ki bu şekilde işin yürütülmesini nasıl sağlıyorlar? bunu neden yapıyor anlamak mümkün deil. oturdukaları yerden sadece evrak bazında danışmanlık hizmeti vermek çok yanlış bir iş ahlakı. danışman işverenine yada vekiline her alanda aktif oalrak yol göstermeli ve fikirler sunmalıdır. kendi mesleğimizde piyasamızı düşürmeyelim lütfen. rekabetin böylesi mesleğimize zarar verir.
   
 2. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Ben de merak ediyorum bunu. 200 tl fiyat veren bir danışmanlık firmasını nasıl para kazandığını burada paylaşabilirmi?
   
 3. Melih Coşar

  Melih Coşar Genel Yönetici

  200tl * 20 gün = 4000 tl = mobil mühendislik :)
   
 4. WalkMan

  WalkMan CMNet Üyesi

  Bu tür danışmanlık firmaları genel olarak danışmanlığı aldığı tesise doğru dürüst uğramayan firmalar. Adam 100 km ötedeki firmayı 200-250 TL ye bağlıyor diyelim. 100 TL si bunun yol gideri . Personelin maaşı, sigortası, yemeği vb harcaması derken bu adam buradan ne kazanacak ? Taktiği bulmuş. O bölgeden 10 yer bağlasa ayda bir gün gelip hepsine bakıveriyor 10 dk belki. O şekilde geçiyor. Bu şekilde yapan yerlerin tutumunun yanlış olduğunu tesislere de belirtiyoruz. Onlar bu konuya dikkat ettikçe, talep ettikçe bir şeyler düzelmeye başlar. Aksi takdirde adamlar şunu soruyor :" Danışmanlık derken napıyorsunuz ki ? Gelip imza atıp gidiyorsunuz. Uğramıyorsunuz bile. " vb türü yanıtlarla karşılırız. Ki karşılaşıyoruz da. Bu tip davranışlar maalesef iş yerlerinin bizim çalışma alanımıza karşı yanlış yaklaşmasına sebep oluyor. Okuduğunuz 4 senenin ve emek harcattığınız hocalarınızın hatrı için, binlerce iş arayan Çevre Mühendisi için bu tür yaklaşımlardan uzak olalım lütfen.
   
 5. Erhan Akkuş

  Erhan Akkuş CMNet Üyesi

  Bunları yapanlar 4 yıl emek verip mezun olmuş çevre mühendisleri olmaz bunu yapan insanlar bu işe ticaret mantığı ile bakan yeni mezunları 800 tl ye çalıştıran işimizle alakası olmaya paragöz insanlar arkadaşlar.
   
 6. environ

  environ CMNet Üyesi

  Hiç masrafın yok yani
   
 7. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  bu fiyatları veren firmaları isimleriyle ve verdikleri teklifleri buraya ekleyerek ifşa eder misiniz?
   
 8. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  İsme gerek yok ki. Danışmanlık firmalarının hepsi :)
   
 9. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  aykut bey hepsini zan altında bırakamazsınız.

  madem 200 liralık teklifleri görüyorsunuz yayınlayın.
   
 10. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Gülfem Hanım; bundan 1 ay öncesine kadar fiyatların 600-700 TL civarına düştüğünden yakınıyorduk şimdi ise 200-300 TL'ye düşmesinden. Yani sizin anlayacağınız maksimum fiyat 600 TL civarındadır ki bu durumdanda hoşnut değiliz. Ben işin hakkı olan 1000 TL ve üzeri fiyat (EK-2 için konuşuyorum) veren bir firmanın iş alabileceğini sanmıyorum ve böyle bir firmanında olduğunu düşünmüyorum.
   
 11. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  bunda hem fikiriz sorun yok. sorun tum firmaları zan altında bırakarak 200 lira teklif veriyor demeniz. şu 200 lira veren firmaları isim ve teklifleriyle lütfen yayınlayın
   
 12. environ

  environ CMNet Üyesi

  Bizim danışmanlığını yaptığımız firmalara böyle tekliflerle geliyorlarmış. Ancak isimlerini söylemediler. Ben de merak ediyorum.
   
 13. Gülfem Polat

  Gülfem Polat CMNet Üyesi

  o yüzden merak ediyorum ben de. belki böyle teklifler yok ve sanayiciler tamamen fiyatı düşürmek amacıyla sanki 200'e teklif veriliyormuş gibi beyanda bulunuyorlardır.
  o yüzden bu teklifleri gören lütfen burda paylaşsın.
   
 14. Can Avşar

  Can Avşar Genel Yönetici

  işletmeciler teklifleri düşürebilmek adına yaptıkları şeyler bunlar.. ayrıca o rakamlarda eline teklif geçen varsa lütfen paylaşsın.. bekliyorum..
   
 15. ugurkavakli

  ugurkavakli CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Bakanlık fiyat listesi geleceği ile ilgili bir bilgi alan var mıdır?
   
 16. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  En kısa zamanda paylaşırım merak etmeyin. Direk bana gelen teklifleri lokasyonlardan toplamam lazım
   
 17. Yasin Aslan

  Yasin Aslan CMNet Üyesi

  Arkadaşlar, 200-250 lira fiyat teklifinde bir anormallik olduğuna inanmıyorum, gayet iyi bir fiyat, bu fiyattan istediğiniz kadar fiyat teklifi verebilirim ve iş yapabilrim hatta ek 2 için tamgün hizmet verebilir ve Çevre izni alabiliriz. Bu konuda sıkıntı yok. Bu nedenle patron ağzı ile konuşmayalım, bu bir payasadır, kim kaç paraya istiyorsa yapar burada önemlim olan verilen tekliflerden ziyade Bakanlığın ve il çevre orman ve şehircilik müdürlüklerinin denetimleri doğru dürüst yapması ile denegeye ulaşacaktır. 2000 liraya danışmanlık yapıp elemanına 1000 lira maaş verip asgari ücret den sigorta yatıran büyük firmaların korkusu bunlar. O nedenle bu konuda kimsenin maşası olmayın, sadece işini yapmayan yada yapamayan firmalar çevre görevlileri konusunda gerekeneler yönetmelik gereği yapılabilir (bakanlık tarafından). Eğer bir asgari ücret yönetmeliği yayımlanırsa ozaman dediklerinizde haklı olursunuz. Konuyu çevremde bir çok insan speküle etmiştir. fiyatların çok düşük olduğunu söyleyen insanların bu fiyatları verdiğini çeşitli ilçevreye giden sözleşmelerinden öğrenince şok oldum odenele herkes işine baksın işini iyi yapsın, labratuvar firmaları bazıları bu hizmeti ücretsiz veriyor, bazıları çevre izni için ayrı fatura kesiyor, herkesin çalışma prensibi farklı bu nedenle herkes rahat olsun denetimler başlayınca herşey yoluna girecek bence enerjinizi burada değil işleriniz üzerinde yağunlaştrın. Saygılarımla.
   
 18. Ayşe Nur Yasemin

  Ayşe Nur Yasemin CMNet Üyesi

  allforen'e bende katılmaktayım. Tekirdağ bölgesinde çalışıyorum benzer şeyler burada da çok ve iÇOM'un denetime çıkması yakındır. Kaldı ki denetime çıkmadan önce İÇOM sizi yapmış olduğunuz izin lisnas başvurularından ve onlarla kurmuş olduğunuz diologlardan zaten tanıyor ve notunu veriyor... Bizler işimizi doğru ve dürüst şekilde yaptıktan sonra korkmamıza gerek yok zaten üstte ki yazıda herşeyi özetlemiş arkadaşımız:)
  İyi çalışmalar dilerim herkese...
   
 19. environ

  environ CMNet Üyesi

  200-250'ye fiyat veren firmaların nasıl çalıştıkları ile ilgili bilgi alalım o zaman. Nasıl ve nerden para kazanıyorlar. 3 mühendisin birleşip kurduğu şirketler için bile masraflar düşünüldüğünde para kazandıracak rakamlar değil.
   
 20. salih38

  salih38 Misafir

  arkadaşlar bu konuyu ben açtım ve yorumlarda en çok tartışılan şey bu fiyatları veren firmalar varmı? evet var olmasa yazmazdım zaten ama isim vermek çok yanlış olur benim iş ahlakıma ve kişiliğime yakışmaz.ayrıca sözüm meclisten dışarı tüm firmalardan bahsetmedim konuyu açarken sadece bazı firmalardan bahsettim iyi çalışmalar
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...