• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık firması denetim

E.Emür

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar, Çevre Danışmanlık Firmalarından Bakanlık denetimi geçiren var mı aramızda, neye dikkat ediyorlar özellikle, danışmanlık yaptığımız bütün firmalara bakıyorlar mı, kendilerimi seçiyorlar, nasıl yapıyorlar, genel anlamda biraz bilgi verebilirmisiniz, haftaya çarşamba denetimimiz var bizimde, allah herkese kolaylık versin, şimdiden teşekkür ediyorum.

ya şimdi siz gerekli şeyleri yapmışsanız. Yapılmadıysa bile mantıklı bir açıklama sunarsanız. Karşınızdakiler de sizde kasıt görmezse sıkıntı olmaz :) halden anlıyorlar emin olun. Ama Çay taze olsun, yeni demlenmiş :)

@Rıfat Yıldırım
Çay, kahve, capüççüno, sıcak çikolata, ballı süt :D
Ne isterlerse yaparım :D
Çok Teşekkür ederim, paylaştığınız için :)

@Gül Can

Rica ederim siz de denetimden sonrasını paylaşırsanız biz de değişik yerlerde neler yapıyorlarmış onlara bakarız :) kolay gelsinn

@Tarık Durmuş
Tarık Bey

Çevre Denetim Yönetmeliğinin Ek-1 ve Ek-2 listeleri yürürlükten kaldırılmıştır.

@Mehtap Işık
Ne zaman? Bu yönetmelikteki liste önceden çevre kanununca alınması gereken izin ve lisanslar hakkında yönetmelikteki listeden farklıydı. Çevre denetim yönetmeliğindeki o eski liste kaldırılıp ÇKAGİLHY ile aynı olarak güncellenmişti. Bunun dışında herhangi bir şey olduysa bilgim yok. İlgili mevzuatı veya ilgili resmi gazete tarih ve sayısını paylaşırmısınız. Teşekkürler.

Konuyu aktif hale getirip sormak istiyorum. Yakın zamanda denetim geçiren var mı? Bugün bakanlıktan gelen yazıyla şoka girdim önümüzdeki hafta denetim varmış.
Nelere dikkat ediyorlar, ne istiyorlar, kapsamdışı firmalarla ilgili nasıl bir yol izliyorsunuz?
denetim geçirenler deneyimlerini paylaşırlarsa sevinirim.

geçen sene böyle bir denetim geçirdim kendi kullanıcı sayfalarına girip sizin danışmanlık yaptığınız firmalardan bir kaç tane seçiyorlar. Sözleşme başlangıç ve bitiş tarihini kağıda yazıp bu tariler arasındaki eğitim iç tetkik aylık tutanaklara bakıyorlar. Başka birseye bakmadılar

@Uğur Can onların geldiği tarihte sadece 2 tane firmamım sözleşmesi olacak ama bu sıkıntı olmaz mı? benim sözleşmelerim hep mart ayında bitiyor.
Bir de kapsamdışı olan firmalarda nasıl bir yol izliyorsunuz?
sisteme yüklüyor musunuz ya da aylık ziyaret yapıyor musunuz?

sıkıntı olmaz sözleşme bitince zaten 30 gün süresi var ki bu sizi değil işletmeyi zora sokan bir durumdur.İşletme danışmanlık hizmet süresi bitince 30 gün içerisnde aynı firma ya da başka firmayla sözleşme imzalamak zorundadır. Kapsam dışı olan firmaların zaten sözleşme yaptıysanız sisteme yüklemek zorundasınız ve kapsam dahilinde olan firmalar için yaptığınız tüm işlemlerin aynısını yapmak zorundasınız. Aylık ziyaret, iç tetkik vb.

@Uğur Can

Uğur Bey, Bu Zorunluluğa Yönetmeliklerde Atıf Yapılıyor mu? Paylaşabilir misiniz? Sözleşme Yapıp Sisteme Yüklemediğimiz Firmalar Var Bu Nedenle Soruyorum.

Bende geçen sene danışmanlık firmasında denetime girmiştim 4 firma seçtiler ve evraklarını üstünkörü incelediler. Aylık değerlendirme tutanakları hariç. ADTleri tek tek incelediler yani tek özen gösterdikleri konuydu diyebilirim.

Gülfem hanım ;

Ocak ayında denetim geçirdik , iç tetkik, aylık tutanak, eğitim bakıyorlar, bir kaç tane firmada uygun gördülerse devam etmiyorlar, ama eksik gördükleri birşey olursa tüm firmalara bakmak istiyorlar, aynı dönemde denetim geçiren bir arkadaşın firmasında eksiklikleri farkedip tek tek dosyalara bakmışlar, ceza puanı yazmışlar.. bize genel olarak aylık tutanaklarda düzenli ve detaylı yazılmasını , sonuç önerileri mümkün olduğu kadar uzun ve anlaşılır olmasını istediler. iç tetkik raporunda ekleri ve eğitimlerde fotoğrafları da istediler..

150 tane firma var hepsine bakmazlar heralde. Eğitim fotoğrafı konusu sıkıntı ama :)

az önce yolcu ettik denetçileri.
eğitim ve iç tetkiklerin ilk ayda mutlaka yapılmasını istediler. tutanakların iç tetkiklerin her sayfasına kaşe imza yaptırın dediler.aylık çalışma takvimine uyulup uyulmadığına, çevre görevlisi sayısına baktılar.
bu arada rapor yükleme kısmı yeniden açılacakmış server büyütme çalışmaları varmış.

Gülfem Hanım İlginize Teşekkürler. Keşke Şu Kapsamdışı Firmalarıda Sorsaydınız Sisteme Yükleme Zorunluluğu Var mıdır Diye. Geçmiş Olsun.

Denetim geçiren arkadaşlar birşey merak ediyorum yardımcı olabilir misiniz? Eskiden çalıştığınız sözleşmesi biten tesislerin dosyalarına da bakıyorlar mı? Yani mesela uzun zaman önce çalışıp arşive kaldırdığınız tesislere..

@Funda T. Kurt
Yıllık beyanları geçen firmaların dosyalarına bakmazlar. Mevcut hali hazırda en son beyanını yaptığınız yıla ait veriler dikkate alınır. Ama resmi olarak bildirim yaptığınız dosyalara ait evrakları 5 yıl saklamak yasal zorunluluk, hani olurda değerlendirilir diye bekletiyorsunuz bir süre daha ...