• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Danışmanlık firması stajı

Serhat Öçlü

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
.
Merhaba arkadaşlar,
Danışmanlık firmasında stajımı yeni bitirdim .İlk günlerde yönetmelikleri okuduk.Sonra ADR,UATF,İç tetkik,ÇED raporu vb konular hakkında bilgiler öğrenildi.Diğer günlerin hepsinde ise hergün en az 1 kere Firma denetimlerine gittik.Bazen günde 3 denetime gittiğimizde olmuştu.Örneğin özel bir maden ocağına gittik.GPS ile ölçümler yaptık çed de belirtilen sınırı geçip geçmediğini görmek için.daha sonra atık sahasına baktık .atık sahası kurallara uygun yapılmışmı ve atıkların depolanma/biriktirme şekli ni inceleyerek ADR ye yazdık.Diğer farklı firma denetimleride aynı şekilde oldu.Hastahanelerede gittik .Bu denetimleri staj defterine nasıl yazmalıyım ? Madde madde mi ? Ve yaptığımız iş aynı olduğu için her denetim birbirine benzeyecek bir sorun olur mu ? Tecrübeli arkadaşlar,büyüklerimden rica etsem yardımcı olurmusunuz?

(TEMÇEV e sevgiler :) )

Merhaba,
Öncelikle bahsettiğiniz konular hakkında genel bir bilgi verebilirsiniz. Ayrıca staj yaptığınız danışmanlık firmasının hizmet verdiği alanlar ile ilgili bir bilgi verilebilir. Danışmanlık rutin bir iştir; bu noktada da ayırt edici olması açısından şuna dikkat etmenizi ve belirtmenizi öneririm: her sektörün çevresel etkileri farklıdır, denetim yapılan farklı sektörlerdeki tesislerin çevresel etkilerini ve aylık denetim kapsamında kontrol edilen noktaları belirtebilirsiniz. Gün-gün aynı şeyleri yazmak yerine böyle bir bilgi sunmak daha faydalı ve işlevsel olur diye düşünüyorum.