• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

danışmanlık şirketi açma..

ismail tevetoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
merhaba arkadaşlar danışmanlık şirketi açmak için yetki belgesi bunun yanında nelere ihtiyacımız var..teşekkür ederim:D

Cevap: danışmanlık şirketi açma..

"Çevre görevlisi ve çevre danışmanlık firmaları hakkında yönetmelik"
Hiç baktınız mı acaba !

Çevre danışmanlık hizmeti verecek firmaların yeterlik müracaatında gerekli belgeler
MADDE 12 – (1) Yeterlik belgesi almak isteyen firmalar Bakanlığa başvururlar. Başvuruda aşağıdaki belgeler istenir:
a) Firmaların çevre ile ilgili; mühendislik, müşavirlik, araştırma-geliştirme, etüt, fizibilite, proje, rapor, eğitim ve benzeri konularda çalıştığını gösteren Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde yayımlanan şirket kuruluş senedi veya ana sözleşmesi veya tüzüğü,
b) Adres ve iletişim bilgileri,
c) Çevre görevlisi olarak istihdam edilen personelin sosyal güvenlik numarası ile Türkiye Cumhuriyeti kimlik numarası,
ç) Bakanlıkça belirlenen yeterlik belge ücretinin, Bakanlık Döner Sermaye İşletmesi Müdürlüğü hesabına yatırıldığına dair dekont ile Ek-1’de örneği verilen fatura bilgi formu,
d) Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliğine bağlı odalardan alınmış büro tescil belgesi.
(2) Yeterlik belgesi almak isteyen firmalar yukarıda belirtilen bilgi ve belgelerle elektronik ortamda Bakanlığa müracaat eder.

açmak istiyorsan hayırlsı olsun diyelim....fakat bir çevre danışmanlık firmasının aylık giderini hesaplayan yada bilen varmı?

umarım yanında işi bilen birisi olur yoksa, senin işin de, danışmanlığını alacağın fabrikaların işi de zor olur :)

yok zaten yönetmeliklere ve neler yapılması gerektiğine ulaştım ben yok merak etmeyin halledebilecek kapasitedeyiz:D

bence bu işe hiç girme zaman ve para kaybın olur.

Sanıyorum arkadaşların demek istediği henüz danışmanlık şirketi açmak ile ilgili gereklilikleri bilmeden işe girmek istemenizin doğru bir karar olmayabileceği. Nihayetinde Çevre Mühendisliği becerileri kadar yönetmelik bilgisinin de önemi olan bir sektör bu.
Bu konuda karar verdiyseniz hayırlısı olsun. Ancak henüz işin tam olarak nasıl yürüdüğü hakkında bilginiz yoksa başka bir yerde başlayıp tecrübe edindikten sonra bu sektöre giriş yapmanız belki daha yararlı olabilir. Her iki şekilde de hayırlısı olsun.

arkadaşlar tabikide bende biliyorum kendi başıma şirket açmaman gerektiğini aslında konuyu yalnış açtım yönetmelik dışındaki tecrübeleri sormam lazımdı.tabikide danışmanlık için tecrübe lazım,iletişimin iyi olması lazım,çevrenin iyi olması lazım.yardımlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

hayır ben girmedim ama bazı işlerimiz arasında duyuyoruz tecrübe edinenlerden ...