Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deneyim deneyim deneyim!

Konu, 'ARŞİV' kısmında Mehmet TAŞCI tarafından paylaşıldı.

 1. Mehmet TAŞCI

  Mehmet TAŞCI CMNet Üyesi

  Merhabalar...
  2 hafta önce mezun olarak çiçeği burnunda bir Çevre Mühendisi oldum. Bu aralar şöyle bi' Çevre Mühendisi ilanlarına bakayım dedim ama beni düşündüren o kelimeyle karşılaşıyorum her seferinde: "DENEYİMLİ!" Ya bütün iş verenler her ilanında her şeyin deneyimlisini isterse yeni mezunlar ne yapacak, çok merak ediyorum. Sonuçta bizim de bir yerden başlayıp deneyim kazanmamız lazım. Okulu bitirmek dert derken, iş sektörüne atılmanın daha büyük bir dert olduğunu görüyorum. İnşallah mesleğimiz hak ettiği yere gelir ümidiyle herkese hayırlı günler diliyorum.
   
 2. Tuğba Kanat

  Tuğba Kanat CMNet Üyesi

  Cevap: Deneyim deneyim deneyim!

  2 hafta sonra mezun olacak bir çevre mühendisi olarak sana katılıyorum ama yapacak birşeyimiz yok az paraya kanaat edip deneyim kazanana kadar çok çalışcaz bu arada tekirdağ-Çorlu ya bak derim burda iş çok...
   
 3. Ercan Koca

  Ercan Koca CMNet Üyesi

  Cevap: Deneyim deneyim deneyim!

  Mehmet kardeşim merak eme işverenler için daha çok bahane var. bir bakıma iyi bir iş bulabilmek içn şanslı olmak lazım. Ve sana şunu söyliim iş başvurularına çağırılıp gittiğin zaman biz erkekler için en büyük sorunla karşılacaksın ...ASKERLİK...
  O tecrübeli arayanlar bazen toleranslı davranabiliyorlar ama askerlik konusu inan bana tecrübeden daha çok canını sıkacak. Yaşadım gördüm. Bende mezun olalı 3 ay oldu. Çok güzel iş teklifleri aldım kabul de edilecektim ama askerlik olmadığı için hiç biri olumlu olmadı... Ben şanssızdım. Umarım sen ve daha yeni mezun olacak arkadaşlarım şanslı olur...
   
 4. Mehmet TAŞCI

  Mehmet TAŞCI CMNet Üyesi

  Cevap: Deneyim deneyim deneyim!

  Zaten ilanlara öylesine bakıyorum. Bulsam da giremem. Aralık'ta askere gidiyorum. Ondan sonra ciddi manada araştıracağım zaten ilanları. İnşallah hepimiz için hayırlısı olur. Smaths, haklısın o taraflarda iyi iş var. Arkadaşım 27 Mayıs'ta mezun oldu, bu ayın 13'ünde işe girecek Çerkezköy'de.
   
 5. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: Deneyim deneyim deneyim!

  Arkadaşlar askerlik sorunsa bütün erkekler için sorun sadece yeni mezun olan erkek arkadaşlar için değil. Ayrıca emin olun ki hiç kimse mezun olduğu gibi dolgun bir maaşa hatta orta halli bir maaşa iyi bir iş bulamadı. Herkes ilk etapta düşük ücretlerle bir süre tecrübe edindi piyasayı tanıdı ve sonrasında daha iyi işlere geçti. Tecrübeye gelince o ilanlar kalıp halinde verilmekte. Tecrübenin yanında yabancı dil bile yazıyorlar fakat bi ilan formatı var herkes o formata göre ilan veriyor diye düşünüyorum artık. Yani tecrübesiz biraz düşük ücrete çalıştıracak çok firma var emin olun. Yapmanız gereken sadece ilk etapta ücreti ikinci planda tutup bi şekilde çalışmaya başlamak. Emin olun sonrasında gerisi gelecektir. Yani tabiri caizse hepimiz bu yollardan geçtik.
   
 6. Özge Bayrak

  Özge Bayrak CMNet Üyesi

  Cevap: Deneyim deneyim deneyim!

  erkekler için askerlik sorun oluyor evet ama bende şubatta yeni mezun oldum 3 hafta sonra işe başladım sonra başka yerden teklif aldım oraya geçtim.Ben Bursa'da çalışıorum.Burda iş imkanları oldukça iyi Gebze'de de iyiymiş sanırım baya.Kariyer.netten birsürü cvlerinizi kendilerini bulup arayan firmalar oluyor.Yeni mezun alıp yetiştirmek isteyen firmalar var diğerlerinden daha da az para teklif etmiyorlar emin olun ki.Ama size sölylüyeceğim teklif edilen düşük maaşları asgari ücretleri kabul etmeyin.1000in altına başlamayın.Daha azı genelde teklif edilmez zaten en azından benim gittiğim iş görüşmelerinde gördüğüm buydu..
   
 7. Aykut Gökçay

  Aykut Gökçay CMNet Üyesi

  Cevap: Deneyim deneyim deneyim!

  Düşük ücret derken asgari ücreti tabiki kastetmedim. Zaten yeni mezun arkadaşlar bile şuan 1000 lira civarında işe başlayabiliyor. düşük ücretten kastım 1000 lira civarıydı. Bu ücrete bir süre katlanmaları gerekmekte.
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.