Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz deşarjı izni

Konu, 'ARŞİV' kısmında Murat Erdem tarafından paylaşıldı.

 1. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Arkadaşlar Merhaba,

  İstanbul'un Karadeniz Sahiline kıyısı olan bir mevkide büyük bir RO sistemi kurulacak, ancak konsantre olan atık suyu tekrar denize verilecek. Ben bir kaç araştırma yaptım, bu gibi konularda ilgili izni bakanlık düzenliyormuş ancak bu durumda karşılaşan, bilgisi olan yada böyle bir süreci yaşamış arkadaşlarım varsa tecrübelerinden yararlanmak isterim.

  İyi Çalışmalar
   
 2. Şafak Yılmaz

  Şafak Yılmaz CMNet Üyesi

  Murat RO deşarjı için bakanlık üniversitelerden uygunluk raporu hazırlatılmasını talep ediyor bu rapora göre de gerekli deşarj boyu ve derinliğe kadar hat çekilmesi isteniyor. Mevcut SKKY deşarj standartlarını RO sisteminin sağlaması imkansız olduğundan böyle bir rapor isteniyor.
   
  Murat Erdem ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 3. Murat Erdem

  Murat Erdem Genel Yönetici CMNet Üyesi

  Şafak Bey yazınız için teşekkür ederim. Dün iş yoğunluğundan oturup yazamadım kusura bakmayın. Şuan ki uygulama sizinde sözünü ettiğiniz gibi yürümekte. Bakanlıktan Recep Bey ile görüştüm, bu konuda forumdaki diğer arkadaşları da bilgilendirmek adına yazıyorum. Kendisinin söylediğine göre şuan bakanlıkta bekleyen bir taslak çalışması var ve 1-2 aya kadar Başbakan'ın imzasına sunulacak. Bana tavsiyesi izin konusunda beklemem yönünde oldu, yeni kanuna göre, bundan sonra deşarj izinlerinde 3000m³/gün gibi bir sınır değer söz konusu olacak, bu değerin altındaki kapasitelere Çevre il Müdürlüğü bakacak, üstündeki kapasitelere ise bakanlık karar verecek. Birde deşarjın niteliği önem kazanacakmış (Kimyasal, biyolojik, konsantrasyon değerleri vs.. ) Bana çok mantıklı geldi zira diğer şekilde Üniversitelerden her türlü onay alınabilirdi. Malesef üniversiteler arasında da bir standart yok, yani ben istediğim projeyi tanıdığım bir akademisyen aracılığıyla bana min. maliyete patlayacak şekilde çevreyi 2. plana atarak geçirebilirdim.
   

İlginizi Çekebilir

DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?