Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz kirliliğine acil müdahale

Konu, 'ARŞİV' kısmında CMNet Okuru tarafından paylaşıldı.

 1. CMNet Okuru

  CMNet Okuru CMNet Üyesi

  Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi Antalya'da yaptırılıyor.

  Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Denizcilik Müsteşarlığı tarafından denizlerde meydana gelebilecek kazalara anında müdahale, deniz ya da kıyı kirliliğiyle mücadele için Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkezi Antalya'da yaptırılıyor.

  slide.jpg

  İl Özel İdaresi'nden yapılan yazılı açıklamada, denizlerde meydana gelebilecek her türlü kaza ve sonrasında oluşabilecek çevre kirliliğine anında müdahale edilebilmesi için Türkiye genelinde bir ulusal, altı bölgesel acil müdahale planı hazırlandığı bildirildi. Bu plan kapsamında Türkiye'nin ilk Deniz Kirliliğine Karşı Bölgesel Acil Müdahale Eğitim ve Koordinasyon Merkez binasının Antalya Büyük Liman'daki inşaatının sürdüğü belirtildi.

  Açıklamada, toplam 2 bin 125 metrekare kapalı alandan oluşan binada, çalışma, idari ve toplantı odalarının yanı sıra 8 adet derslik, mutfak, depo, sığınak ve 20 kişilik kapasiteli içerisinde tuvaleti de olan 10 ayrı oda bulunduğu kaydedildi.

  Binanın, tek katlı projelendirilerek 1 milyon 672 bin liraya ihale edildiğinin belirtildiği açıklamada, inşaatın 2013 yılının Ocak ayında tamamlanmasının hedeflendiği vurgulandı.

  Açıklamada, binanın projesi, ihalesi ve kontrolünün Antalya İl Özel İdaresi İmar ve İnşaat Dairesi Başkanlığı'nca hazırlandığını ifade edilerek, böyle bir merkezin ilk olarak Antalya'da yaptırılıyor olmasının başta turizm olmak üzere tüm sektörlerde ve çevreci sivil toplum kuruluşları tarafından sevinçle karşılandığına dikkat çekildi.

  Merkezin, kirlilik olayının boyutuna ve hassasiyetine göre gerekli imkan ve kabiliyetlerin zamanında sevk ve idare edilmesi, kamu ve özel müdahale imkanlarının etkin kullanılmasının sağlanması görevlerini üstleneceğini bildirildi.

  Kaynak: Ntvmsnbc
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...