Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Deniz suyundan tatlı su eldesi teknik ve ekonomik analizi

Konu, 'ARŞİV' kısmında Cansu Bağ tarafından paylaşıldı.

 1. Cansu Bağ

  Cansu Bağ CMNet Üyesi

  ÖZET : Nüfus artışı, sanayileşme ve etkin tarım faaliyetlerinin, dünyanın kısıtlı yeraltı ve yer üstü kaynaklarını tükettiği ve çevre sorunlarını arttırdığı bir gerçektir. Sanayileşme ve gelişme hamlelerine paralel olarak ülkemizde de kaynak tüketimi hızla artmaktadır. Dünyada ve ülkemizde su kaynaklarının giderek tükenmesi ve mevcut su kaynaklarının kullanılamayacak duruma gelmesi, su temini konusunu ön plana çıkarmaktadır. Özellikle, su gibi doğal bir kaynağın geriye dönülemeyecek bir şekilde tüketilmesine engel olmak için bekleyecek zamanın olmaması, insanoğlunu bu kaynakları koruyacak ve kurtaracak teknolojileri kullanmaya ve geliştirmeye mecbur kılmaktadır. Bu çalışmada, deniz suyunun tuzunun giderilerek, içme ve kullanım suyu eldesi amacıyla kullanılan yöntemler teknik ve ekonomik olarak incelenmiştir.
   

  Ekli Dosyalar:

  OnurYılmaz, SenayKS ve Fatih Özcan bunu beğendi.
 2. OnurYılmaz

  OnurYılmaz CMNet Üyesi

  Merhaba Cansu Hanım.

  Bu konu hakkında elinizde farklı kaynaklar mevcut mudur? Son sınıfım ve proje 3 konum da. Yardımcı olabilirseniz sevinirim. İyi çalışmalar

  Onur Y.
   

İlginizi Çekebilir

20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları