Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Depo rafları

Konu, 'ARŞİV' kısmında Funda Saltık tarafından paylaşıldı.

 1. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Arkadaşlar depolarda rafların taşıma kapasitelerinin yazılması gerekliliği ile ilgili bir yönetmelik v.s. var mı?
   
 2. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  İş sağlığı ve güvenliği tüzüğü Madde 489 – İşyerlerinde malzemeler,aydınlatmayı engellemeyecek, makina ve tesisatın çalışmasını güçleştirmeyecek, geçitlerde gidiş ve gelişi aksatmayacak ve yangın söndürme tesisatının kullanılma ve çalışmasını engellemeyecek ve devrilmeyecek şekilde ve ağırlıklarına dayanacak taban üzerine ve ancak 3 metre yükseklikte istiflenecektir.

  Kapasitenin herkes tarafından bilinmesi için asılmalı .Biz bu nedenle kapasitelerini hesaplatır max. kaldırabilecek ağırlıktan fazla konmasını engelleriz.
   
  Funda Saltık bunu beğendi.
 3. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Ben rafların kapasitesinin yazılması gerekliliği yönetmelikte var diye düşünmüştüm.
   
 4. Tuğba Coşkun

  Tuğba Coşkun CMNet Üyesi

  Karşılaşırsan burada paylaşırsın,tahminimce ispat etmeye çalışıyorsun birilerine, sen uzman(sanıyorum) ve mühendissin, her gördüğün tehlike ve riskin mevzuat kaynağını sormamalılar ,
  bilmeliyiz ki mevzuat bize her iş te ayrıntılı bilgi vermez,bazı durumlar yoruma açıktır, öngörüseldir(mantık dahilinde).
   
 5. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Herşey için yönetmelik var demiyorum zaten, bu konuda yönetmelikte birşey varmıydı acaba diye takıldı. Çalıştığım yer biraz farklı benim, bir dayanak sunmadan zor yapılıyor bazı şeyler.
   
 6. alix

  alix CMNet Üyesi

 7. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  imalatçı firmadan alabilirsiniz bu bilgiyi ve mutlaka yazılı olarak statik hesabını isteyin elinizde bulunsun. yönetmelikte bulamazsınız bu bilgiyi. ayrıca iş güvenliği açısından da herhangi bir iş kazası durumunda bilirkişiler iş kanunu madde 77' de belirtilen işverenin her türlü iş güvenliğini tedbirlerini almak konusuna herşeyi dahil edebiliyorlar. O yüzden yönetmelikte belirtilmemiş olsa dahi mantıken size tehlikeli gelen ve yapılması gereken herşeyin yapın.
   
 8. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  firmadan aldığınız imzalı belgeyi de işvereninize imza karşılığında tebellüğ ettirin mutlaka.
  iyi çalışmalar.
   
 9. Funda Saltık

  Funda Saltık CMNet Üyesi

  Raflar 20 yıllık.
   
 10. Serhat Güler

  Serhat Güler CMNet Üyesi

  sanırım eski olduğundan dolayı firmasına ulaşamıyorsunuz. bu işi yapan firmalarla veya yetkili kuruluşlar (artık mmo ile mi görüşülür ya da statik hesap yapan firmalar var mıdır bilemiyorum araştırmak gerekir) bir görüşün derim. statik hesabını yaptırmaya çalışın ama mutlaka. yarın birgün sıkıntı yaşamamanız için. sonuçta alacağınız belge sizin dayanağınız olacaktır ve denetimlerinizi buna göre yapacaksınız.
   
  Tuğba Coşkun ve Funda Saltık bunu beğendi.
 11. Aziz Dağ

  Aziz Dağ CMNet Üyesi

  Sevgili arkadaşlar Hesap Mühendislik firması olarak biz depo raf sistemlerinin taşıma kapasite hesaplarını yapıyoruz.Sadece taşıma kapasite hesaplarını yapmakla kalmayıp Statik ve dinamik yükler(deprem altında raflarda meydana gelebilecek yüklemeleride hesabını yapıyoruz.)

  Firmamız talep üzerine bu hizmeti vermektedir.
  Lütfen bizimle irtibata geçiniz.
  Aziz DAĞ
  Makina Mühendisi

  www.hesapmuhendislik.com
  www.rafstatik.com
  www.azizdag.net

  azizdag@hesapmuhendislik.com
  azizdag@rafstatik.com
   

İlginizi Çekebilir

broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?