• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Depozito Bildirimleri Nasıl Yapılır?

2019 yılı tümü için beyan edilmeli.

Merhabalar, depozito bildirimi ile ilgili bir sorum olacaktı. Depozito uygulaması yapan fabrikam 2019 yılından itibaren depozito uygulaması yapmakta ve gönderdiği firmayla depozito alındı belgesi düzenlemekteydi. 2020 yılı Temmuz ayında yayınlanan yönetmelikte fatura/irsaliye düzenlenmesi gerektiği de yazmaktadır. Temmuz ayında firmalarla yapmış olduğum görüşmelerde fatura/irsaliye kesilmesi gerektiğini iletmiştim.
Ancak sistem 2019 yılı ve 2020 Temmuz ayına kadar olan aylarda da fatura/irsaliye yüklenmesi zorunluluğu var mıdır? Çünkü elimde sadece o aylara ait düzenlenmiş olan depozito alındı belgeleri mevcut.

Görüşlerinizi ve yardımlarınız rica ediyorum.

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
nurkara72Ambalaj bilgi sisteminde kılavuz var. Ekte yükledim. Ayrıca ekte olan EK-1 EK-2 formları kullanılması isteniyor. Siz elinizde olanları yükleyin. Doğru yoldasınız.
[automerge]1606379054[/automerge]
@Aydın Özkök
Bahsettiğiniz konu "zorunlu depozito" ile ilgilidir. Soru gönüllü depozito ile ilgili olup plan onayı varsa bildirim yükümlülüğü vardır.

Ekli dosyalar

• Depozito.pdf
    184 KB · Görüntüleme: 41
  • Depozito_Ek-1.pdf
    115.9 KB · Görüntüleme: 29
  • Depozito_Ek-2.pdf
    99.2 KB · Görüntüleme: 25
Adsız.png
Benim firmam damacana su dolum fabrikası. Bir çok bayiden depozitolu damacana geliyor. Bu yazıda ki excel tablosu dediği kısmı çok anlayamadım. bunu yapan var mı acaba ?

ozlemmakyaÖrneğin A şubesinden Kasım ayının 10 günü boyunca toplam 10.000 adet damacana farklı teslimatlar şeklinde aldınız. Bunu tek kalem olarak 10.000 adet temin yerine A şubesi olacak şekilde gireceksiniz. bildirimdeki dosyaya da Excel hâlinde bu 10 günün teslimat detaylarını işleyeceksiniz. Teslimatlara ilişkin belgeleri ise denetimde vs. sorulması ihtimaline karşın saklayacaksınız. Bunun gibi farklı şubelerinizden alımlarınızı da işleyeceksiniz ayrı kalemler şeklinde. Yani temin ettiğiniz yeri referans alarak toplu bildirim yapabilirsiniz demek isteniyor.

Merhaba, Depozito bildirimleri ile ilgili süre uzatımı konusunda bilgi alan var mı acaba?

Depozito bildirimleri 30.12.2020 tarihine uzatılmıştır..

Önceki cevapları görüntüle…
ozlemmakyaSistemden çıkış yapınca görünüyormuş. teşekkürler.

Depozito Bildirimleri
“Yeniden/Tekrar Kullanılabilir Ambalajlar İçin Depozito Sistemi Uygulamalarına İlişkin Usul ve Esaslar” kapsamında 2019 yılı faaliyetlerine ilişkin bildirimlerin 30.12.2020 tarihine kadar Ambalaj Bilgi Sistemi üzerinden tamamlanması gerekmektedir.

Piyasada Dolaşımda olan miktar kısmına ne yazdınız acaba ?

Önceki cevapları görüntüle…