• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Deri sanayi atıkları

Burcunur Özaydın

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Öğrenci
Merhaba arkadaşlar İzmir'de deri üretimi faaliyeti göstermekteyiz , oluşan proses atıklarımızı lisanslı firmalara vermek istiyoruz firma bulmakta zorlanıyoruz deri sektörü proses atıkları uygulamalarınızı ne şekilde yürütüyorsunuz konuyla ilgili önerilerinizi rica ediyorum çok teşekkürler ?

Burcunur Hanım Merhaba,

Proseste nasıl bir atık oluşmaktadır detaylı anlatabilir misiniz? Aşağıda deri endüstrisinden kaynaklanan atık kodları ve lisanslı firma listesi linki bulunmaktadır. Buradan faydalanabilirsiniz.

1568792522588.png

Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .

Kavaleto tarzında proses atığı mı yoksa karışık deri atıklarımı ikisi farklı yönetiliyor ? deri sanayide çalışırken bizim yönetim kavaletoyu ücret karşılığı toplayıp kendi kurmuş olduğu tesiste geri dönüşüme sokuyor ama karışık deri atıklarını yakma tesisine gönderiyordu.

Merhabalar geri dönüşünüz için çok teşekkür ederim, listede yer alan hemen hemen tüm atıklar oluşmakta bu atıkların yakma ve depolama dışında değerlendirilmesini istiyoruz fakat lisanslı firmaların geneli yakma ve depolama olarak karşımıza çıkıyor başka bir alternatif olabilir belki diye sizlere de danışmak istedim :)

Merhabalar geri dönüşünüz için teşekkür ederim, kavaleto atıkları geri dönüştürülüyor, onun dışında ki diğer atıklar genellikle depolama yada yakma tesislerine gidiyor bu iki yöntem dışında farklı alternatif araştırıyoruz