• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Deşarj izni yardım

duygud

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar görevli olduğum İşletmede ben işe başlamadan önce evsel paket arıtma tesisi yapılmış fakat deşarj edilen baraj orta koruma mesafesinde kaldığı için deşarj izni alınamıyor. Vidanjörlerle bir yüklenici firma tarafından çekilerek bertaraf ettirmekte çok fazla maliyetli oluyor. Bu konuda bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.. Nasıl alabilirim bu deşarj iznini??

Bulunduğunuz bölgenin su idaresi neresi peki?

İzmir' de İZSU ilgileniyor ve orta mesafeler için şu şekilde bir madde yayınlamışlar

6. a) Bu alandaki mevcut endüstri tesislerinden sadece evsel nitelikli atıksuyu olan (endüstriyel atıksuyu olmayan) endüstri kuruluşlarına, atıksuları açısından İZSU Havza Yönergesi Liste l’de verilen standartları sağlamak ve havza dışına İZSU’nun uygun göreceği bir ortama taşımak kaydıyla, İZSU Yönetim Kurulu’nca uygun görüldüğü taktirde izin verilir. Bu alanda mevcut tesis statüsünde değerlendirilip, önlem alarak izin verilecek tesislere; Katı Atıkların Kontrolü Yönetmeliği, Tehlikeli Atıklar Yönetmeliği, Hava Kalitesinin Korunması Yönetmeliğine göre ilgili kurumlardan izin belgesini getirmesi ve atıksuları ile ilgili İZSU Havza Yönergesinde belirtilen önlemleri almaları ve havza dışında İZSU’nun uygun göreceği bir ortama taşımaları koşuluyla İZSU Yönetim Kurulunca uygun görüldüğü takdirde izin verilir.

Linke
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
ulaşabilirsiniz.

BUSKİ ilgileniyor. Aynı koşullar geçerli. Tek çare vidanjörlerle çekilip Buski nin arıtma tesislerine götürülmesi görünüyor fakat bu da gerçekten baya maliyetli oluyor. Keşke başka bir çözüm olabilseydi

işin ilginç tarafı zaten deşarj standartlarına uygun.. Firma tarafından ve bizim laboratuvarlarımız tarafından belgelendirildi fakat İl müdürlüğü sulamada da kullanamayacağımızı belirtti. Sadece orta koruma mesafesinde kaldığımızı ve sadece vidanjörlerle çekilebileceğini söyledi