• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

deterjan bilgisi

kimyager16

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
eray yemek
Merhabalar ben halı yıkama tesislerinde kullanılmak üzere tampon asit formülü bakıyorumda,benim bildiğim asetik asit ve sodyum asetat tampon asidi var ama yüzdelerini bilmiyorum sizin de bildiğiniz başka tampon asit formülü var mı acaba efendim.(ph:5-6)

Hocam, MSDS'lerde yazan yüzdelikler formülasyon ortaya çıkmaması için çoğu zaman fazla söylenir (asla eksik söylenmez). MSDS'te verilen yüzdeye göre kimyasalınızı hazırlarsanız istediğiniz sonucu elde edemeyebilirsiniz. Deneme yanılma yoluyla formülasyonu bulabilmek de fazla zaman ve maliyet kaybına neden olur. Yanlış anlaşılmaması adına düzeltmek istedim:)

Aslında bende bir tampon asit çözeltisi var ben onu yapmak istiyorum ve bazı testler yaptım asetik asit (agno3 çözeltisi ekledim ve beyaz çökelek olmadı)ve sülfirik asit olmadığını anladım,elimde tampon asit msds de yok .deneye deneye bulcaz sanırım.;)