• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dezenfeksiyon uygulamaları

semihsegmen

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Adana bşb.
Merhaba arkadaşlar.Bitirme tezimle ilgili yardım istiyorum sizden.Konu başlıkta belirttiğim gibi dezenfeksiyon uygulamaları.Bu konu hakkında elinde kaynak veya örnek tez bulunan arkadaşlar bana da örnek olması amacıyla paylaşır mısınz ? Şimdiden teşekkür ederim..

Üniversitenizin kütüphane sayfasından veri tabanları diye bir seçenek olması lazım proxyle evinizden bağlanabilir veya okuldayken okulun internetinden girebilirsiniz. Bu şekilde normal bir kişinin googldan tarattığı sitelerde makale araştırmalar ücretliyken okulun ağından girdiğiniz iiçin ücretsiz ve makale araştırma sitelerine erişim açıktır burdan envayi çeşit bilgiye ulaşabilirsiniz

dezenfektan konusu çok geniş bir konu ilk önce ürün tipine karar vermelisin sonra kaynağı belirlemelisin.

1. Ürün Tipi: İnsan hijyeni ile ilgili biyosidal ürünler
Bu gruptaki biyosidal ürünler insan hijyeni için kullanılan ürünlerdir.
2. Ürün Tipi: Kişisel alanlarda ve umumi alanlarda kullanılan dezenfektanlar ve biyosidal ürünler
Hava, yüzey, eşya, ekipman ve mobilyaların dezenfeksiyonunda kullanılan (hastane yüzey dezenfektanları ve yosun öldürücü ürünler dahil olmak üzere kişisel, umumi ve sınai alanlarda) gıda ve yemlerde doğrudan kullanılmayan ürünlerdir. Kullanım alanlarına yüzme havuzları, akvaryumlar, banyo suları ve diğer sular; klima sitemleri, sağlık kuruluşları ve diğer kurumlardaki duvar ve yerler, kimyasal tuvalet malzemeleri, atık sular, hastane atıkları, toprak ve diğer substratlar (oyun sahalarında) dahildir.
3. Ürün Tipi: Veteriner hijyenine yönelik biyosidal ürünler
Bu gruptaki biyosidal ürünler veteriner hijyeni ve hayvanların tutulduğu, taşındığı ya da yaşadığı yerlerde kullanılan ürünlerdir.
4. Ürün Tipi: Gıda ve yem alanlarında kullanılan dezenfektanlar
Ekipmanların, saklama kaplarının, tüketim aletlerinin, yüzeylerin ve üretimle bağlantılı olan boru hatlarının, insan ve hayvanlar için gıdanın, yemlerin ya da içeceklerin taşınması, depolanması ya da tüketiminde kullanılan aletlerin dezenfeksiyonunda kullanılan ürünler.
5. Ürün tipi: İçme suyu dezenfektanları
İçme sularının dezenfeksiyonunda kullanılan ürünlerdir. (insan ve hayvanlar için)

Sağlık Bakanlığının bu konuda uygulamaları ve kaynakları mevcut.