• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

digesterler..

Kayıt
15 Eylül 2011
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#1
arkadaşlar digesterler hakkında bilgi verebilecek olan varmı gazın çıkmasının bağlı olduğu etkenler..en uygun ortam değerleri.. ph düşürülmesi ph yükseltilmesi gibi konulaarda bilgi lazım..teşekkür..
 
Kayıt
10 Şubat 2010
Mesajlar
71
Beğeniler
107
Şehir
Kafa nereye eserse
#2
Slm İlkay digesterlerde öncelikle pH aralığı 7-8 civarında olmalı ayrıca uygun MO kültürünün oluşması için en az 30-40 gün arasında süre gereklidir. Ancak yakınlarda faal digester varsa ordan aşılama yapabilirsin. ph düşüklüğünde nötralizasyon için kireç kullanbilirsin. Takip etmen gereken parametreler TKM, Top UA, Bikarbonat ve UKM bunlar uygunsa sorun yok.
 
Kayıt
15 Eylül 2011
Mesajlar
4
Beğeniler
0
#3
teşekkür ederim bilgiler için peki bu parametrelerin belirli sınırları varmı ulaşabileceğim tabi bu tesisten tesise değişeceğide bir gerçek..