• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dilekçe örneği

havva bilgiç

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
geri dönüşüm firması
merhabalar. bir konuda bilginize başvurabilir miyim ?
Bir bölgede bir taş ocağı açılmak isteniyor ve bu taş ocağı içme suyu kaynağına zarar veriyor. ve bu taş ocağının açılmaması için hangi makama nasıl bir dilekçe yazmalıyım yardım edebilir misiniz ?

Bununla ile şikayet dilekçesini yazmanız gerekir. Bu şikayet yazısını hem Çevre ve Şehircilik Bakanlığının bağlı bulunduğunuz ilin müdürlüğüne çünkü, havzalara yapılan deşarj izinleri onayını ve atıksu deşarj kriterlerini belirlediği ÇSB belirliyor. Havzaların izlenmesi ve kontrolünüde ise, Orman ve Su İşleri Bakanlığı tarafından sağlanıyor, bunun için bulunduğunuz ilin DSİ müdürlüğüne de aynı şikayet dilekçesini göndermeniz gerekmektedir.

İlginiz için teşekkür ederim. Fakat ben şu an öğrenciyim. bu soruyu sormakta ki amacım böyle bir konuda dilekçe formatı nasıl olmalı onu öğrenmek istiyorum.

Açılması düşünülen bu Taş ocağının Proje Tanıtım Dosyası hazırlanmış mı? Çünkü PTD'da Taş Ocağının İşletilme esnasında açığa çıkabilecek Hava kirliliği, Su kirliliği ve Gürültü kirliliğ Değerleri yansıtılmaktadır. Bunun için açılması düşünülen Taş Ocağı Danışman Firma Aracılığıyla ilgili müdürlüklerden atıksu deşarjı izni alınmış mı?

bir proje falan yok. aldığımız derste hazırladıgımız ödeve dilekçe koymamız gerekıyor. bu konuda da bir bilgim olmadığından yardımlarınızı istedım :(