• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eğitim Dip Tarama Malzemesi Çevresel Yönetim Planı Eğitim Ön Talep Duyurusu

Bilindiği üzere,Dip Tarama Malzemesinin Çevresel Yönetimi Yönetmeliği hazırlanmış olup ve söz konusu yönetmelik 14.01.2020 tarihli ve 31008 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girmiştir.

Yönetmelik ile deniz ve kıyı alanları ile nehir ağızlarında gerçekleştirilen dip tarama faaliyetlerinin çevresel yönetimi, bu faaliyetler sonucunda ortaya çıkan tarama malzemelerinin faydalı kullanımı ile çevre ve insan sağlığına zarar vermeyecek şekilde deniz ortamına boşaltılması veya bertarafına dair usul ve esasların belirlenmesi amaçlanmaktadır.

Söz konusu Yönetmeliğin 10 uncu maddesi gereğince Bakanlığa sunulacak Dip Tarama Çevresel Yönetim Planlarının 30/7/2019 tarihli ve 30847 sayılı Resmî Gazete’de yayımlanan Çevre Yönetimi Hizmetleri Hakkında Yönetmelik kapsamında yetkilendirilmiş, dip tarama ve boşaltım konularında Bakanlıkça düzenlenecek eğitimi almış personel bulunduran çevre danışmanlık firmaları tarafından hazırlanması gerekmektedir.

Bu bağlamda, Bakanlığımızca dip taraması ve boşaltım faaliyetlerinin çevresel yönetimi konusunda Çevre Görevlilerine yönelik olarak eğitim düzenlenmesi planlanmaktadır.

Bu kapsamda, eğitim programının planlanması amacıyla 05-15 Şubat 2020 tarihleri arasında ön başvurular alınacak olup, eğitim programına katılım taleplerinin yukarıda belirtilen tarihler arasında aşağıda yer alan Başvuru Formunun doldurularak, diptarama@csb.gov.tr adresine gönderilmesi gerekmektedir.

Ön başvurusu bulunmayan personel eğitim programına katılamayacaklardır.

Eğitim programı ön başvuruların tamamlanması sonrasında; katılımı uygun görülenlere yönelik liste, eğitim programının zamanı, yeri ve diğer hususları Bakanlıkça duyurulacaktır. Eğitime katılım sağlayan çevre görevlilerine eğitim programı sonrasında katılım belgesi verilecektir.

KAYNAK:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .