• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Diyalizlerde çevre mühendisi istihdamı

merve akbas

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
çalışmıyor
Arkadaşlar merhaba,diyalizlerde çevre mühendisi çalıştırmak zorunlu olmuş diyorlar ve 4 diyaliz merkezine bakabileceğimizi söylüyorlar.bu tarz bir yerden iş teklifi aldım fakat içeriğini bilmediğim için birşey diyemedim.Bu konuda bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa çok sevinirim.Çalışma saaatleri nasıl oluyor maaş olarak ne veriyorlar. çevre mühendisi için sadece bir iş imkanımı yoksa meslekle ilgili kendisinide geliştirebileceği bir yer olabilirmi cevaplarınız bekliyorum. şimdiden teşekkür ederim

Diyaliz merkezlerinde membran sistemler kullanılarak çalışma yapılıyor diye duymuştum. Bence gidip kendini geliştirebileceğin bi iş imkanı olabilir. Son zamanlar da Membran sistemler ün kazanmaya başladı. Senin icin güzel bi fırsat olabilir.

çok teşekkür ederim @mmtkarayel Yeni mezunum ve bir geri dönüşüm firmasında işe başladım kendi mesleğim dışında her iş yapıyorum genelde muhasebecilik ve bana hiçbir katkısı olmadı.Artık bir iş teklifi aldığımda yine o tarz birşey olmasında korkuyorum.o yüzden biraz araştırmak istedim çok teşekkür ederim tekrardan

Günaydın,
Hastane bünyesi dışındaki diyaliz merkezlerinde diyaliz cihazları 15 ve üzerinde ise çevre mühendisi istihdam edecek veya çevre danışmanlık firmalarından hizmet almak zorunda.
Bireysel olarak çevre kapsamındaki sadece bir firmaya hizmet verebilirsiniz.

Diyaliz merkezinde tam zamanlı mühendis olarak çalıştığımda 1 firmaya mı bakabilecem sadece.diğerleri olmayacak o zaman.Peki çevre mühendisi olarak diyaliz merkezinde işin kapsamı nedir bir bilginiz varmı @gencerakif
Ayrıca çok teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için

@emin2 Çevre görevlisi

@merve akbas çevre görüş yazısı, çed görüş yazısı, atıksu görüş yazısı, Endüstriyel Atık Yönetim planı, Tıbbi atık yönetim planı, iç tetkik, Eğitimler, saha denetimleri, vb.
Resmi evraklar tamamlanmalı.

@merve akbas güncel çevre mevzuatı kapsamında ÇEVRE GÖREVLİSİ, (ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK)
Kendi bünyesinde çevre görevlisi çalıştıracak veya çevre danışmanlık firmasından hizmet alacak

Çevre izin ve lisans yönetmeliği Ek 2 10.9 Hastane ve sağlık kuruluşları (yatak kapasitesi 20 ve üzeri olanlar) ile hastane ve tıp merkezleri bünyesi dışında yer alan diyaliz merkezleri(15 cihaz ve üzeri)

Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-2 listesinde yer alan işletmeler; bir çevre görevlisini sürekli istihdam etmek veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak veya çevre yönetim birimi kurmak zorundadır.

İlla çevre görevlisi istihdam edecek diye bir zorunluluk yok danışmanlık da alabilir, ki danışmanlık almayı yeğler maddi olarak külfeti daha hafif olacağından. @merve akbas