• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dkkr ve kanal bağlantı izni

@Olgaç Sürmelihindi Şebeke ve kaynaktan temin edilen su kısmını hallettim.Lakin atıksuyun özellikleri kısmında ;
tesisinizdeki atıksu kanal sistemini yerleşim planı üzerinde gösteriniz Yağmur suyu dahil olmak üzere bütün kanalları,kaynak noktasından arıtma tesisine ve buradan alıcı ortama boşalma noktasına kadar işaretleyiniz.Kanallara ,deşarj noktalarına numara veriniz.Her kanalın taşıyacağı atıksu cinsini belirleyin yazmış.
1) Çok güzel yazmış
2) Ben hiç atıksu kanal sistemi şeması görmedim.
3) Her bir noktadan çıkan atıksuyun m3/gün olarak nerden bulucam.

4) Tüm bu sorulara cevap bir kaynak bir döküman olmuyor mu :(

Merhabalar,
ASKİ kanal bağlantısı başvuru formu doldururken birkaç sor başlıklarına rastladım. Kanal sistemi yerleşim planı istiyor. [Firma iş merkezi içerisinde yer almakta ve herhangi bir proses atık suyu oluşmamaktadır. Yani sadece evsel nitelikli su kullanımı mevcuttur.] Bu yerleşim planına nereden ulaşabilirim?

Merhaba ,
Daha önceki başvurularınızda kullanmış olduğunuz haritanız olabilir öncelikle ona ulaşmaya çalışın.
Aksi takdirde bu planı çizdirmeniz gerekecektir.
Eğer kendi mevcut dosyanızda bulamadıysanız aski'de ki ilgili mühendise de danışabilirsiniz. Eğer bir önceki başvrunun kayıtları saklanıyorsa arşivlerinde bulunabilir.

@Fatih Koçak Açıkçası daha önceden bu formu hiç doldurmadım. Başvurusu yapılmış olan firmaya da ilk defa alınacak. ASKİ'den konu ile ilgili bilgi almaya çalışıyorum. ?

@kubraeren Kübra Hanım Merhaba, kanalizasyon daire başkanlığı ile görüşmenizi tavsiye ederim. Ya da onlarda yoksa siz inşaat mühendisi olan bir kişiye çizdirin. (Kanal hattının nereden geçtiğini biliyorsanız).