• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dkkr ve kanal bağlantı izni

30.06.2019 tarihinde kanal bağlantı iznimizin süresi bitiyordu. 29.05.2019'da her şeyi tamamlayarak KOSB'a başvurumu ilettim. 1 ay geç geldiler haziranda 2 adet numune aldılar. Başvurumun üstünden bugün itibariyle 2 ay geçti, geçen hafta aradığımda hala numunenizin analiz sonuçları laboratuvardan gelmemiş demişlerdi. Bu kadar uzun sürmesi normal mi?

Kanal bağlantı izin belgemizin süresi 1 aydır geçmiş durumda. Bunu KOSB'dan ilgili kişiye sorduğumda siz başvurunuzu zamanında yaptınız şuan süreç işliyor sizlik bir sıkıntı yok dedi ama olası bir denetimde vs. bu durum bize sıkıntı yaratır mı?

Merhaba Beril Hanım ,

Benim de sizinle aynı durumda olan bir firmam var KOSB'da bende bizzat yönetimdeki beyfendiyle görüştüm bahaneler sığdırdılar analiz çıkmadı diye.
Mail olarak ulaşın ve size verdikleri bilgiyi yazılı ortama döktürün :)

KOSB'daki diğer firmamızın kanal bağlantı izin süreci 1-2 hafta gibi kısa bir sürede tamamlanmıştı. Şimdi 2 ay olunca bayağı bir işkillendim. Ne analizmiş arkadaş dedirtti :)

Mail atacağım, ancak kime atmalıyım? Çevre ve ruhsat birimi'nden İlker Bey ilgileniyor bu durumla, hep kendisiyle görüştüm ancak ona mı atmalıyım yoksa daha üst birine mi. Siz attıysanız mail adresi paylaşabilir misiniz Fatih Bey?

@Beril Çataltepe Ben henüz atmadım mail :)
Bu gibi durumlarda biraz soğukkanlı oluyorum :) Çünkü gerçekten başvuru sürecindeyim sonuçta artık top KOSB 'da .
Siz içiniz rahatlasın istersiniz diye böyle bir yol önerdim.
İlker Bey 'e mail atabilirsiniz. Ben kendisiyle görüştüm.

Hiç para harcayıp uğraşmayın. İşi de gözünüzde büyütmeyin. kendiniz vaziyet planı oluşturun, vaziyetin üzerinde yağmur suyu ve evsel atıksu hatlarını çizin. Çevre mühendisi olarak imzalayın işiniz görecektir. Örnek olarak ektedir.

Ekli dosyalar

• Vaziyet (Kanal Bağlantı) son.pdf
    48.4 KB · Görüntüleme: 40