• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dosyaya gerek var mı?

Seçil Sağlam

Kayıtlı Kullanıcı
Arkadaşlar kapasite raporunda yıllık kesilen mermer miktarı 240.000 m2 fakat fireleride bunun içine kattığımızda 250.000 m2 yi geçiyoruz. Bu durumda Proje Tanıtım Dosyası hazırlanmasına gerek var mı ?

@secil55

Kapasite raporundaki 240.000 m2, hammaddelerde yazan miktar mı yoksa üretilen üründe mi?

İlgili madde kesilen mermer miktarı ile ilgili. Bana kalırsa PTD'ye girer. Çünkü 250.000 m2 mermer kesiyorsunuz, 10.000 m2 fire oluşuyor üretilen 240.000 m2 mermer.

ilgili madde üretilen mermer miktarı şeklinde olsaydı, 240.000 m2 olacağı için muaf olurdu.

40 - b) 5.000 m3/yıl ve üzeri kapasiteli blok ve parça mermer, dekoratif amaçlı taşların çıkartılması, işlenmesi ve yıllık 250.000 m2 ve üzeri kapasiteli mermer kesme, işleme ve sayalama tesisleri,
kestiğiniz mermere bakılır.

Yıllık tüketim kapasitesi plaka mermer : 276.000 m2 (Yıllık İhtiyaç Malzemesi)
Yıllık üretim kapasitesi : 240.000 m2
Kapasite raporunda bu şekilde geçiyor.