• Sitemizde dosya yada bilgi temini amacıyla mail adresi paylaşımı yasaklanmıştır. Unutmayınız ki benzer problemle karşılaşan başka meslektaşlarımızda olabilir, şahsa özel bilgi alınması durumunda da forum amacından uzaklaşarak işlevselliğini yitirebilir. Mail adresi paylaşımı dolayısıyla yaptırıma uğrayabileceğinizi hatırlatmak isteriz.

Dsi kanal drenaj kanalı hk.

realastala

CMNet Üyesi
Kayıt
11 Ağustos 2011
Mesajlar
186
Beğeniler
184
#1
Merhaba
SKKY Madde 26- g bendinde DSİ Genel Müdürlüğünün izni doğrultusunda DSİ nin drenaj kanalına deşarj yapılabileceğini okudum.Lakin DSİ nin drenaj kanalına deşarja izin vermediği söyleniyor.Bununla ilgili bilgisi olan var mıdır.
 
Kayıt
27 Mayıs 2011
Mesajlar
100
Beğeniler
43
Şehir
Tarsus / MERSİN
#2
Merhaba DSİ'ye drenaj kanalına deşarjla ilgili görüş sorulduğunda uygunluk vermiyor. Ancak Çevre Bakanlığı görüşü ile bu durumu düzeltebilirsiniz.
Öncelikle bahsettiğiniz maddede sulama kanallarına yapılacak deşarjlardan bahsediliyor. "g) Sulama kanallarına arıtılmış atıksu deşarjında, alıcı ortama doğrudan boşaltımda uygulanan hükümler aynen geçerlidir. Ancak, sulama kanallarına arıtılmış atık su deşarjında Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün uygun görüşünün alınması gereklidir." Deşarj yapacağınız kanalın drenaj kanalı olması durumunda bu hüküm geçerli olmayacaktır. Bu nedenle drenaj kanallarına yapılacak uygulamalarda alıcı ortama doğrudan boşaltım hükümleri geçerli olacaktır. Biz de uzun bir sürecin ardından bu şekilde sonuçlandırabildik.