• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Dünyada ve Ülkemizde Yaşanan Çevre Kazaları ile İlgili Eğitim Videoları

Cem Yılmaz

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Güneş Çevre Danışmanlık
Merhaba,

Firmalara düzenli olarak verilmesi gereken çevre eğitimleri konularının arasına, dünyada ve ülkemizde yaşanan önemli çevre kazalarının da eklenebileceğini düşünerek ufak bir derleme yaptım. Normal şartlarda eğitimlerde çalışanların sıkıldığını bildiğimden ötürü, anlatmaktan öte bir şeyleri izletmeyi amaçladım. Nihayetinde bu 5 videoyu bir araya getirdim.

Eğitim verirken izlediğim yol haritası şu şekilde:
-Eğitimcinin kısaca kendisini tanıtması
-Çalışanlara genel olarak "çevre" kavramının ne anlama geldiğinden bahsedilmesi
-Eğitim içeriğinden bahsedilmesi

-Birinci videonun izletilmesi

Birinci video:
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
-Birinci video ile ilgili kısa bir yorumlama yapılması (ana konu toprak kirliliği ve hava kirliliği olacak şekilde)

-İkinci videonun izletilmesi

İkinci video:
-İkinci video ile ilgili kısa bir yorumlama yapılması (ana konu su kirliliği olacak şekilde)

-Üçüncü videonun izletilmesi

Üçüncü video:
-Üçüncü video ile ilgili kısa bir yorumlama yapılması (ana konu nükleer santralden uzak durulması ve yenilenebilir enerjiye yönelmek olacak şekilde)

-Dördüncü videonun izletilmesi

Dördüncü video:
-Dördüncü video ile ilgili kısa bir yorumlama yapılması (ana konu atıkların depolanması ve uyarı sistemlerinin önemi olacak şekilde)

-Beşinci videonun izletilmesi

Beşinci video:
-Beşinci video ile ilgili kısa bir yorumlama yapılması (ana konu atıkların neden ayrı depolanması gerektiği ve atık firmalarının konumu olacak şekilde)

-Çalışanlardan soru alınması ve kapanış

Birkaç aydır bu eğitim yolunu izliyorum. Örnekler sizler tarafından da artırılabilir. Maksat hem çalışanların dikkatini çekecek konulara yönelmek, hem de gerekli bilgiyi doğru biçimde aktarabilmek olacaktır.

İyi çalışmalar dilerim.

güzel derleme olmuş, teşekkürler. biz de hala nükleer santral yapmanın peşinde koşalım, o kadar temiz enerji varken muhtemelen bir nükleer felakete sebep olacak bir santral. bu listeye eklenir artık... nükleer sevici baağzı arkadaşlar linç eder şimdi beni...

Son düzenleme: