Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düzenli depolama lisans

Konu, 'Atıksuların Arıtılması' kısmında aldemir072 tarafından paylaşıldı.

 1. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  Düzenli depolama lisansına başvurulurken istenen
  -izleme raporları
  belirli bir formata uygun mu olacak tek dosya haline getirilerek mi yüklenecek yoksa ayrı ayrı dosyalar halinde mi yüklenecek?
  -meteorolojik veriler
  -yağmur suyu ve kuşaklama
  - analiz sonuçları
  bu dosyaları yüklerken tek parça haline getirmem gerekiyor mu?
   
 2. TunaUZEL

  TunaUZEL CMNet Üyesi

  Merhaba,

  İzleme raporunu tek bir dosya halinde sunmanız gerekmektedir. Bunun yanında izleme raporlarının içermesi gereken diğer bilgi ve belgeleri(meteorolojik veriler, yağmur suyu ve kuşaklama, analiz sonuçları vb.) rapora ek olarak ilave etmeniz uygun olacaktır.
   
 3. Ayşegül Sözeri

  Ayşegül Sözeri CMNet Üyesi

  Katı atık düzenli depolama tesisinin lisans başvurusunu yapacağım. Bana izleme raporlarının ne olduğu konusunda yardımcı olur musunuz?Detaylı olarak bu rapor neleri kapsar ve bir formatı var mıdır? ya da örnek gönderebileceğiniz bir rapor var mı?
   
 4. TunaUZEL

  TunaUZEL CMNet Üyesi

  Ayşegül Hanım,
  Düzenli Depolama konulu Çevre Lisansı aşamasında sunulması gereken izleme raporları ile ilgili bir format bulunmamakla birlikte, Çevre Yönetimi Genel Müdürlüğü tarafından yayımlanan 2010/16 Sayılı "Atıkların Düzenli Depolanmasına İlişkin Genelge" 26. maddesinde belirtilen hususlar çerçevesinde izleme raporları oluşturulmalıdır. Aşağıdaki linkten söz konusu genelgeye ulaşabilirsiniz. İyi çalışmalar.

  http://www.csb.gov.tr/db/cygm/editordosya/GNG2010-16AtikDuzenliDepo.pdf