Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

düzenli depolama sahalarında ayrıştırma

Konu, 'ARŞİV' kısmında Erdem Akgül tarafından paylaşıldı.

 1. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar;
  düzenli depolama sahalarında geri dönüşümlü atıkların ayrıştırılmasını yasaklayan ilgili madde yönetmelik veya genelgelerde mevcut muydu.?
  ilgili bütün yönetmelik/genelgelere baktım ama bulamadım/göremedim.hatırladığım kadarıyla böyle bir madde vardı.
   
  Nazan Şirin Kande bunu beğendi.
 2. Müjdat Öner

  Müjdat Öner CMNet Üyesi

  Böyle bir madde bulamazsınız.çünkü geri dönüştürülen atıkların hepsi için ayrı ayrı yönemelikler mevcut ve işlemlerin ne şekilde yapılacağı bu yönetmeliklerde yazmakta.örneğin ambalaj atığı için lisans almadan toplama yapmak,satmak,almak vb. hepsi yasak.aynı zamanda belediyelerin yükümlülüklerine bakarsanız orada da düzenli depolamaya bu atıkların gitmesini önlemek ve düzenli depo sahasına bu atıkların alınmasına müsade etmemek gibi ibareler mevcutur.
   
 3. Erdem Akgül

  Erdem Akgül CMNet Üyesi

  doğru haklısınız. madde hakkında ben yanlış hatırlıyorum o zaman.
   
 4. Rıdvan Gödel

  Rıdvan Gödel CMNet Üyesi

  Ambalaj Atıklarının Kontrolü Yönetmeliği nin Madde 5-e de " Sağlıklı bir geri kazanım sisteminin oluşturulması için ambalaj atıklarının kaynağında ayrı toplanması esastır. Ambalaj atıklarının bu Yönetmelikte tanımlanan toplama sistemi dışında bir yöntemle toplanması ve ayrılması yasaktır." ifadesi nedeniy ddt de ayırma yapılamaz.
   
  Erdem Akgül bunu beğendi.
 5. Selçuk Küçük

  Selçuk Küçük CMNet Üyesi

  bu iş yapılabilse toprağa gömülen servet azalır ama çok da masraflı bir iş yapılmak istense bile metod üzerinde (makineleşmiş bir yöntem tabii ki) çok çalışmak gerekir diye düşünüyorum kaldı ki çöpten ayrılan geri dönüşümün kalitesi de oldukça düşük olacaktır.
   
  Erdem Akgül bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

indir.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.