• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Düzenli depolama tesisi onay belgesi hakkında

Işıl Kurt

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Tetra Danışmanlık ve Çevre Mühendislik Hizmetleri
Arkadaşlar sanıyorum bilinmesi güç bir soru olacak ancak düzenli depolama tesisi hakkında çevre lisansı sürecini yaşayanlar belki yardımcı olacaktır. GFB kapsamındaki özel belgelerden olan düzenli depolama tesisi onay belgesinin ne olduğunu nasıl alınabileceğini öğrenmek istiyorum. yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler. bir dip not düşeyim, çevre il müdürlüğü bu kavramı ilk kez duymuş gibi davrandı :)

Düzenli depolama tesisi lisans onayı bildiğim kadarıyla bakanlık onayı oluyor.

ATIKLARIN DÜZENLİ DEPOLANMASINA DAİR YÖNETMELİK
MAdde 11-
c) İnşaat süresince Bakanlığa sunulacak denetleme raporları ve işletme planı Bakanlıkça onaylanan tesis, Düzenli Depolama Tesisi Proje Onay Belgesi ile Bakanlığa Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre geçici faaliyet belgesi için müracaat eder. Geçici faaliy
et izni süresi içerisinde Bakanlığa sunulacak izleme raporları ve kapatma planı ile lisans müracaatı değerlendirilir.

Bu arada bir şey sormak istiyorum. Siz düzenli depolama tesisinizi sadece kendi atıklarınız için mi yoksa diğer firmalarında atıklarını almak için mi yapıyorsunuz?

Biraz geç olacak ancak biz bölgemiz içinde oluşan proses atıkları ve arıtma çamurları için bir monodeponi yaptık. burayla ilgili izin işleriyle uğraşmaktayım. Bakanlıktan gelen bir onay olduğu doğru, ancak prosedür hakkında maalesef bilgisi olana rastlayamadım.