Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Düzenli depolama tesisi onay belgesi hakkında

Konu, 'ARŞİV' kısmında contaminant tarafından paylaşıldı.

 1. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  Arkadaşlar sanıyorum bilinmesi güç bir soru olacak ancak düzenli depolama tesisi hakkında çevre lisansı sürecini yaşayanlar belki yardımcı olacaktır. GFB kapsamındaki özel belgelerden olan düzenli depolama tesisi onay belgesinin ne olduğunu nasıl alınabileceğini öğrenmek istiyorum. yardımcı olan olursa şimdiden teşekkürler. bir dip not düşeyim, çevre il müdürlüğü bu kavramı ilk kez duymuş gibi davrandı :)
   
 2. Mehtap Işık

  Mehtap Işık CMNet Üyesi

  Düzenli depolama tesisi lisans onayı bildiğim kadarıyla bakanlık onayı oluyor.

  ATIKLARIN DÜZENLİ DEPOLANMASINA DAİR YÖNETMELİK
  MAdde 11-
  c) İnşaat süresince Bakanlığa sunulacak denetleme raporları ve işletme planı Bakanlıkça onaylanan tesis, Düzenli Depolama Tesisi Proje Onay Belgesi ile Bakanlığa Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmelik hükümlerine göre geçici faaliyet belgesi için müracaat eder. Geçici faaliy
  et izni süresi içerisinde Bakanlığa sunulacak izleme raporları ve kapatma planı ile lisans müracaatı değerlendirilir.

  Bu arada bir şey sormak istiyorum. Siz düzenli depolama tesisinizi sadece kendi atıklarınız için mi yoksa diğer firmalarında atıklarını almak için mi yapıyorsunuz?
   
 3. contaminant

  contaminant CMNet Üyesi

  Biraz geç olacak ancak biz bölgemiz içinde oluşan proses atıkları ve arıtma çamurları için bir monodeponi yaptık. burayla ilgili izin işleriyle uğraşmaktayım. Bakanlıktan gelen bir onay olduğu doğru, ancak prosedür hakkında maalesef bilgisi olana rastlayamadım.