• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

Arkadaşlar izinlisans sisteminde belge görüntülemede sorun yaşayan varmı? java belgeyi açmaya başlıyor fakat sonra ekteki uyarılar çıkıyor. ne yapmak gerek.. daha düne kadar açıyordu..

SORUN.jpg

Can bey slm
Mevcut tesisimizde geçici faaliyet belgesi başvurusu yaparken 3. adımda yönetmeliğe göre EK1/EK2 kapsamında EK 1'in ilgili maddelerini seçtim. Bir sonraki adıma ilerlemek istediğimde ise "Tesis için Kayıtlı Ek 1maddesi varsa silmelisiniz. Lütfen Yönetmeliği inceleyiniz." uyarısı çıkmakta. Bu durumda başvuru sürecini devam ettirebilmek için nasıl bir yol izlemeliyim.
Yardımlarınız için teşekkürler. Devamlı uyarıyı veriyor.

Ek-2 kapsamında bulunan firmamıza kendimi çevre görevlisi olarak atamaya çalışıyorum. SGK Giriş bildirgemi sisteme ekleyip imzala dediğimde telefonuma gelen işlemleri yapıyorum. daha sonra tekrar imzala ekranına beni yönlendiriyor. sorun bir kaç gündür aynı şekilde devam ediyor. konu ile ilgili yardımcı olabilir misiniz?

Arkadaşlar bende aynı sorunu yaşadım mobil imza ile belge yükleyemedim. Başvuru sürem azaldığı için Elektronik imza almak zorunda kaldım. Elektronik imza ile bütün belgeler yüklendi. Mobil imzada bir sıkıntı var anlayamadım. Bakanlığı aradığımda programları yükleyin bizde sorun yok denildi. Mobil imza aldığım firmada bizde sorun yok dedi. Sorunsuz bir sistem fakat belge yüklenmiyor ya da ben mobil imza ile yükleyemedim.

arkadaşlar online çevre izinleri hakkında işlemlerde hata oluştuğunda kiminle irtibat kurabiliyor sunuz, hiç kimse telefona cevap vermiyor, operatör var mıdır hiç sorun çözebileceğimiz için,

Yasemin hanım bir şey soracağım çok kafama takıldı, bir çevre görevlisi bağımsız olarak firmalarda sözleşme yaparak çalışabilir mi, hangi maddeye göre çalışablilir veya çalışamaz. ben çevre görevlisi belgem ile firmalar ile sözleşme yaparak ısg uzmanı gibi bağımsız çalışabilir miyim,,

@shalic

selma hanım bir kaç firmada değilde bir firmada çevre görevlisi ve ısg umzanı olarak sürekli çalışabilirsiniz,
21 Kasım 2013PERŞEMBE

Resmî Gazete

Sayı : 28828
YÖNETMELİK
Çevre ve Şehircilik Bakanlığından:
ÇEVRE GÖREVLİSİ, ÇEVRE YÖNETİM BİRİMİ VE ÇEVRE
DANIŞMANLIK FİRMALARI HAKKINDA YÖNETMELİK
Çevre yönetim hizmeti alma şartları
MADDE 5 – (1) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-1 listesinde yer alan işletmeler; çevre yönetim birimlerini kurmak veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak zorundadır.
(2) Çevre Kanununca Alınması Gereken İzin ve Lisanslar Hakkında Yönetmeliğin Ek-2 listesinde yer alan işletmeler; bir çevre görevlisini sürekli istihdam etmek veya çevre danışmanlık firmalarından çevre yönetimi hizmeti almak veya çevre yönetim birimi kurmak zorundadır.

Merhabalar; Ömrünü Tamamlamış Araç Geçici Depolama konusunda Geçici Faaliyet Belgesi mevcuttur.Çevre Bilgi Sistemine giriş yaptığımda Ömrünü Tamamlamış Araçlar Bertaraf Takip Sistemi sisteme giriş yapamadınız.Tesis tip kaydı yok şeklinde uyarı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.

müh gülayşe merhabalar ömrünü tamamlamış araç geçici depolama belgesi almak istiyoruz acaba nasıl bilgi edinir nasıl alırız yardımcı olurmusunuz?