• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-çevre izinleri (arşiv)

C

Can Güney Uyar

Arkadaşlar Çevre Bakanlığından Can ben;

E-Çevre İzinleri hakkında ortak sorunlarınızı, sorularınızı bu forum üzerinden cevaplamayı düşünüyorum. Sizlerden ricam şahsi değil genel yaşanan sorunlar ve anlaşılmayan yerlerin tek bir konu başlığı altında açılmasıdır.

Şahsi olarak tesis veya danışmanlık firması soru ve sorunlarınız için izinlisans2@ormansu.gov.tr adresine mail atmanızı rica ediyorum.
Şahsi sorulardan konular açılırsa kaçmayı düşünüyorum bilginiz olsun. :)

@Mehtap Işık, member: 871

Yeni tesis kaydını
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresinden yapabilirsiniz. Kaydı tamamladıktan sonra sistemin size oluşturduğu form ile bağlı bulunduğunuz İl müdürlüğüne giderek onay almanız gerekmektedir. Bu onayı aldıktan sonra belirttiğiniz mail adresine kullanıcı adı ve şifre gelecektir. Onayın ardından kaydettiğiniz tesisi e-çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

@Kübra Arslan, member: 3178

Aynen devam edebilirsiniz. Vergi numranızın değişmesi durumunda cici(çevrimiçi çevre izinleri) 'de güncellemeye gerek var. Mail yoluyla destek alabilirsiniz.

@b.tumturk, member: 2016
Konuyu Çevre Ve Şehircilik Bakanlığından Adnan Macit bey'e danışın. Aldığınız cevabı burada paylaşırsanız daha yararlı olacaktır.

@tuba-ak, member: 2573

Protokol yaptığınız tesis ile yeni bir protokol yapmak isterseniz eskisini iptal edip tekrar protokol yapmanız gerekiyor. Eğer protokol yaparken tesisi arattırıyor ve bulamıyorsanız ÇBS'ye kayıt yapıp ilden onay almanız gerekiyor. Protokol aşamasında tesisi bulabiliyorsanız ve tesis bilgilerinin doğruluğundan eminseniz kayıt yapmanıza gerek yok. Biz o tesisi ortak havuza yani ÇBS'ye atmışız demektir.

@Sevinç, member: 784

Vergi numrası ile aratıp gerekli güncellemeyi yapmalısınız.

@nahrugaluk, member: 1675
Şahsi problemleri mail olarak bekliyorum sizlerden.

Ekran görüntüsü, vergi numarası ile beraber mail gönderin bakalım.

Yeterli

Yetkilinin imzası varsa ve imza atacaksa vekalete gerek yok.

@çevre88, member: 6027

Eski tesisler için onay almanıza gerek yok. E-Çevre izinlerinde kullanabilirsiniz.

Ben de başvuru yapacağım, yükleme yaptığım dosyaları görüntüleyemiyorum o_O eksik mi hatalı mı hiç bir fikrim yok.. :suspus:

yüklediğim dosyaya bak kısmında hata veriyor, yani kaydedemiyorum, açılmıyor çünkü..

Sistemde ki hata için bakanlık yetkilileri ile görüşen oldu mu?? Bir tesisim için çevre izni başvurusu yapmam için çok az bir zaman kaldı ama sistem hiçbir dosyayı açmıyor ??:confused:

@CMNet Okuru Şenel
Evet Zeynep Hanım, bende aynı durumu yaşıyorum maalesef o_O

Bakanlık Yardım Masasına benzer bir masa tekrar kuruyor arkadaşlar,yakın zamanda cevre bilgi sistemi ve izin lisans la ilgili kısımlarda tekrar hizmet verecek.Bilginize

Merhabalar;
Benimde çevre izin başvuru sayfamda ek belge istekleri diye bir link görünüyor, fakat üzerine tıkladığımda sistemde yüklemeniz gereken dosya bulunamadı diyor. İzin lisansa durumu bildiren mail attım, bazı adımları kontrol etmemiz gerektiğini söylediler. bilgi işlem tarafından kontrol yapıldı fakat hala sistemde belge görünmüyor. Bakanlığın bu yazıyı ne zaman yazdığını göremiyorum, dolayısı ile eksiklik tamamlamam için zamanım 80 gün, süre kısalıyor....

ne yapmam gerekiyor?

@mavi-yeşil
Hocam bildiğim kadarıyla o link orada hep aktif. Eski başvurduğum tesislerde hep aktifti, Biraz önce birkaç tesisin iznine başvurdum onlar da aktif şu an.

Protokol yenilemek derken 2013 için mi yenilemek gerekiyor ve nasıl yapılacak. Tesis farklı değil firma tam zamanlı çalışan başka şubesi olmayan bir firmadayım.

@Funda Saltık
Funda hanım. sözleşme yenileme yaptıysanız protokol yenileme işlemini yaparken, sistemde aynı tesis birden fazla kaydedilmişse ve siz diğerini seçmişseniz sorununuz ondandır.

arkadaşlar merhaba tesis işlemleri kısmından --> işleletme protokol kısmına girip görüntülenen tesislerin "tesis işlemleri"ne girdiğimizde normalde tesisi seçip imza atıyoruz. benim sorum görüntüsünü paylaştığım sorun. "lütfen seçinizden" sonra seçilcek birşey çıkmaması bunun sebebini bilen var mı acaba, ne yapılması lazım gelir?
1.png

@Funda Saltık
Siz anladığım kadarı ile mükerrer kaydı olan boş tesisi eklemişsiniz. Danışman firma adına ÇBS'den girin ve firma işlemler <--- firma bilgileri güncelle kısmından firma kaydını değiştirmek için tıklayın butonuna tıklayın. O kısımda vergi no'da -20351 gibi anlamsız birşey çıkıyorsa bu kodu kopyalayın ve işlemlerin en başına gelin firmanızı sisteme tanımlarken vergi no yazdığınız yere bunu yazın bakalım ne olcak? Deneyin olursa sorun kalmaz ama olmazsa bende bilmiyorum :)