Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Sedat Azizoğlu tarafından paylaşıldı.

 1. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir;
  Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka gerekir.
  http://izinlisans.cevre.gov.tr/Yetki/KullaniciGiris.aspx adresine giriş yapın, açılan portalda Tesis İşlemleri>>>İşletme Protokol İşlemlerini tıklayın>>>İşletme Tipi "Firma" seçin>>>Yalnızca Firmaya ait Vergi Nosunu yazın ve "Ara" butonunu tıklayın. Çevre bilgi sisteminde kayıtlı olan firma kaydınız sorgulamada gelecektir. Firmanın hizasında en sağında bulunan "Firma Seç" butonunu tıklayarak bir sonraki sayfaya geçin, açılan sayfada dijital imza sahibi işletme yetkilisi tanımlaması yapılır ve "Vekil ata" butonunu kullanarak vekaletname almışsanız yetkilinin imzası ile bu alandan sisteme eklenerek hem işletme yetkilisi olarak hemde çevre görevlisi olarak dijital imza atma yetkisine sahip olursunuz. >>> ilerleyin, açılan sayfada firmaya ait hangi tesisin danışmanlığı yapılacaksa yalnızca o tesis "Ekle" butonu ile eklenerek bir sonraki sayfaya geçilir (bu alanda yalnız tek bir tesis seçimi yapılabilir) ve tesis yetkilisi kaydını bu alandan ekleyerek, ilerliyoruz açılan bu sayfada tesis ek kapsamı bilgisi seçimi yapılarak kaydet ve ilerle butonunu tıklayarak ilerliyoruz, açılan sayfada SGK işe giriş bildirgesini kendi dijital imzamızı kullanarak sisteme ekliyoruz, 4. ve son aşama olan protokol imzaları kısmında işletme yetkilisi olarak kaydettiğimiz yetkililerin ve çevre görevlisi isimlerinizin yanında bulunan "imzala/kaydet" butonları ile ayrı ayrı kendi dijital imzalarınız ile sistem üzerinde oluşturulan protokolü imzalayarak çevre görevlisi olarak atanabilirsiniz.
  DETAYLI VE GÖRÜNTÜLÜ SUNUM EKTEDİR.
  İyi Günler Dilerim.
   

  Ekli Dosyalar:

 2. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar bir çoğunuzun bu bilgileri bildiğini biliyorum ama bu konu hakkında o kadar çok mail alıyorum ki anlatamam, hatalı yada eksik bilgiye sahip arkadaşlarımız için bu paylaşımı yapmak durumunda kaldım. Bu arada sunumu mutlaka incelemenizi ısrarla tavsiye ederim.
   
 3. Meril San

  Meril San CMNet Üyesi

  Sedat Bey Merhabalar,

  Bir sorum olacaktı danışman firma olarak danışmanlığını yapacağımız firmayla belge üzerinde protokol yapmamıza gerek varmıdır? yukarıda anlattığınız şekilde e-izin sisteminde yapabilirmiyiz protokolü yoksa yukarıda anlattğınız sadece tekil çevre görevliliği için mi geçerlidir? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler..
   
 4. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Yukarıda bahsettiğim konu firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesise bağlı çevre görevlisi için geçerli yani tekil çevre görevlileri için geçerli :), danışmanlık firması ile danışmanlık hizmeti alan firma arasındaki protokol noter onaylı sözleşme niteliğinde belgedir ve üzerinde bulunan tarihler esas alınarak sisteme giriş yapılır (Protokol Resmi geçerlilik süresi). Bu belgeyi tarayıcı yardımı ile taratıp e-izin sistemi danışman firma kullanıcı adı ile sisteme girip Tesis İşlemleri>>>İşletme protol işlemleri>>>yeni işletme protokolü butonunu tıklayarak bu dosyayı sisteme ekleyerek protokol işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Daha sonra tesis ekleyip danışman ataması yaptıktan sonra başvurulara devam edebilirsiniz.
   
  Meril San bunu beğendi.
 5. Meril San

  Meril San CMNet Üyesi

  Çok teşekkürler Sedat Bey iyi çalışmalar ;)
   
  Sedat Azizoğlu bunu beğendi.
 6. Emrah Akyol

  Emrah Akyol CMNet Üyesi

  Sedat Bey, ekran görüntümüz ekli dosyadaki gibi bazen tamamen açılmıyor bazende imzaladıktan sonra hata veriyor.
   

  Ekli Dosyalar:

 7. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  E-İmza kullanırken karşılaştığınız bu hatanın nedeni kurumsal networklerdeki güvenlik ayarlarından kaynaklıdır, bilgi işlem yetkiliniz tarafından bilgisayarınıza internet üzerinden dosya gönderim hakkının sağlanması için gerekli ayarlarınızın yapılması gerekmektedir.
   
 8. Emrah Akyol

  Emrah Akyol CMNet Üyesi

  Teşekkürler Sedat Bey, Bilgi işlemle konuşayım.İyi çalışmalar.
   
 9. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşlar protokol işlemi yaparken karşımıza otomatik gelen işletme yetkilileri isimleri Çevre Bilgi Sisteminde yapmış olduğumuz firma ve tesis kayıtları üzerinden geldiği için http://online.cevre.gov.tr/ adresinden kayıt başlangıçtan firma yada tesisin ilk kaydını yaparken dijital imza sahibi doğru işletme yetkilisinin bilgilerini yetkililer alanında kaydetmenizi tavsiye ederim :)
   
 10. Sena Ölçücü

  Sena Ölçücü CMNet Üyesi

  Sedat Bey iyi günler;
  OSB müdürlüğünde çevre görevlisi olarak çalışıyorum.Sisteme kaydımı yaptıracağım ama yetkili kişimizin elektonik yada mobil imzası yok.Sadece benim mobil imzam var.Bu durumda yetkili kişimizden vekalet mi almam gerekiyor ve bu vekalet nasıl olacak ?Şimdiden teşekkür ederim.
   
 11. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Yönetmeliğe göre her koşulda işletme yetkilisinin dijital imza (e-imza yada mobil imza) sahibi olması gerekiyor vekalet alsanız da vekaleti yetkili imzası ile sisteme yüklemelisiniz. Uygulama bu şekilde, siz kendi imzanızla da işlemleri yaparsınız hatta belge başvurusunda yetkili adına kendinizi ekleyip imzalar ve belgenizi alırsınız. Ancak herhangi bir kontrol yada denetlemede başınız ciddi anlamda ağrıyabilir, benden söylemesi gerisi size kalmış :)
   
 12. rüya

  rüya CMNet Üyesi

  Merhabalar Sedat Bey; ben TAT tesisnde çalışıyorum.Yetkilinin dijital imza süresi bitmişti bu yüzden lisans alırken ben kendi imzamı kullandım ve lisansı aldık şimdiye kadar bir sorun çıkmadı ve ben sisteme vekalette yüklemedim.Bu durumu düzeltmem için ne yapmam gerekli yardımcı olurmusunuz?
   
 13. Çağdaş Nikbay

  Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

  arkadaşlar merhaba. danışmanlık firmasında işe başladım. çevre bilgi sisteminde sorun yok;ancak e-izin kısmında işlem yapamıyorum. yapmaya çalıştığımda da ekteki gibi uyarılar veriyor. ne yapmam gerekir.teşekkürler Ekran Alıntısı1ç.PNG Ekran Alıntısı2ç.PNG Ekran Alıntısı3ç.PNG Ekran Alıntısı4ç.PNG Ekran Alıntısı5ç.PNG
   
 14. Çağdaş Nikbay

  Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

  bu sorun şifreyi unutmaları üzerine başladı. biz de il çevre ve şehircilik müdürlüğünde başvurduk. onlar bizi sistemden silip tekrar kayıt yaptılar.ondan sonra bu sorunlar başladı. çevre bilgi sisteminde de sorun vardı.eski tesislerimiz görünmüyordu.bakanlıktan şifre alıp düzelttik;ancak izin lisans kısmında sorun çözülemedi.yardımcı olursanız sevinirim...
   
 15. çevrebilgi sistemine firmanızın kullnıcı adı ve şifresi ile giriş yaptınız mı?
   
 16. Çağdaş Nikbay

  Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

  zaten sorunun ondan kaynaklı olduğunu düşünüyoruz.biz kayıt yenileme yaparken il müdürlüğü bizden kayıt formu istedi. acaba biz formu doldururken yanlış mı girdik bilgileri?.onu düşünüyoruz.müdürlük çalışanı da onu söyledi.ama onların da pek bilgisi yok.firma değil de sanki bireysel bi kayıt yapmışsınız dediler.anlamadık sorunu.büromuzda çalışan elemanlar da burda değil.ben de yeni geldim.hiçbir bilgim yok.bir de müdürlük bizi silip tekrar kayıt yaparsa sorun olur mu? diye düşünüyoruz. müdürlük çalışanı da bu konuda şüpheli.''sistemden atarsam belki başka sorunlar olur'' diye yapmıyor.
   
 17. Çağdaş Nikbay

  Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

  işi bırakmayı düşünüyorum :D
   
 18. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Arkadaşım sorun çevre il müdürlüğünün onay işlemi sırasında karşılaştığı bir sorundan kaynaklı olabilir. Benimle irtibata geçebilirsin.
   
 19. Çağdaş Nikbay

  Çağdaş Nikbay CMNet Üyesi

  sedat bey il müdürlüğü bizi silse,yeniden kayıt yapsak acaba sorun çözülür mü?
   
 20. Sedat Azizoğlu

  Sedat Azizoğlu CMNet Üyesi

  Bu soruna bakmadan cevap veremem sorunla ilgili benimle irtibata geçebilirsin.
   

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
41.jpg
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...