• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir;
Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka gerekir.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine giriş yapın, açılan portalda Tesis İşlemleri>>>İşletme Protokol İşlemlerini tıklayın>>>İşletme Tipi "Firma" seçin>>>Yalnızca Firmaya ait Vergi Nosunu yazın ve "Ara" butonunu tıklayın. Çevre bilgi sisteminde kayıtlı olan firma kaydınız sorgulamada gelecektir. Firmanın hizasında en sağında bulunan "Firma Seç" butonunu tıklayarak bir sonraki sayfaya geçin, açılan sayfada dijital imza sahibi işletme yetkilisi tanımlaması yapılır ve "Vekil ata" butonunu kullanarak vekaletname almışsanız yetkilinin imzası ile bu alandan sisteme eklenerek hem işletme yetkilisi olarak hemde çevre görevlisi olarak dijital imza atma yetkisine sahip olursunuz. >>> ilerleyin, açılan sayfada firmaya ait hangi tesisin danışmanlığı yapılacaksa yalnızca o tesis "Ekle" butonu ile eklenerek bir sonraki sayfaya geçilir (bu alanda yalnız tek bir tesis seçimi yapılabilir) ve tesis yetkilisi kaydını bu alandan ekleyerek, ilerliyoruz açılan bu sayfada tesis ek kapsamı bilgisi seçimi yapılarak kaydet ve ilerle butonunu tıklayarak ilerliyoruz, açılan sayfada SGK işe giriş bildirgesini kendi dijital imzamızı kullanarak sisteme ekliyoruz, 4. ve son aşama olan protokol imzaları kısmında işletme yetkilisi olarak kaydettiğimiz yetkililerin ve çevre görevlisi isimlerinizin yanında bulunan "imzala/kaydet" butonları ile ayrı ayrı kendi dijital imzalarınız ile sistem üzerinde oluşturulan protokolü imzalayarak çevre görevlisi olarak atanabilirsiniz.
DETAYLI VE GÖRÜNTÜLÜ SUNUM EKTEDİR.
İyi Günler Dilerim.

Arkadaşlar bir çoğunuzun bu bilgileri bildiğini biliyorum ama bu konu hakkında o kadar çok mail alıyorum ki anlatamam, hatalı yada eksik bilgiye sahip arkadaşlarımız için bu paylaşımı yapmak durumunda kaldım. Bu arada sunumu mutlaka incelemenizi ısrarla tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• ÇEVRE GÖREVLİSİ SUNUM.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,679
@gokceme
Evet kendi kullanıcın ile sisteme giriş yaparak konuda açıkladığım gibi aşama aşama protokol işlemlerini gerçekleştirmelisin.

@Sedat Azizoğlu
sedat bey tekrar rahatsız ediyorum ama online sistemden kaydı yaptırdıktan sonra müdürlüğe dilekçe ve işe giriş bildirimini postalamam gerekli mi? Ayrıca tesis yetkilisinde yanlışlık yaparsak nasıl düzeltebiliriz?

@gokceme
Postalamanıza gerek yok, zaten kaydınız sistemde görülecektir. Tesis yetkilisinde yanlışlık yapılırsa yeniden protokol işlemi yaparak düzeltebilirsiniz.

@Sedat Azizoğlu
daha doğrusu ben yanlışlıkla tesis yetkilisi ve çevre görevlisi olarak da kendi adımı yazdım. çevre görevlisi bilgisine imza attım ama yanlış olduğunu görünce tesis yetkilisi kısmına imza atmadım. o kısım 'imzala' olarak duruyor.

@gokceme
İsminin bulunduğu yerde imzanız eksik orayı imzalayın, ondan sonra protokolde hata varsa işten ayrıl butonunu görürsünüz.

ben kendimi şifre isterken tesis yetkilisi olarak gösterdim ben böyle devam ederek kendimi çevre görevlisi olarak atasam bi sorun olur mu onun haricinde şirket yetkilisinin dijital imzası yok şirket yetkilisi alması mı lazım yoksa zaten ben kendimi göstermişim yetkili diye benimki olsa da olur mu ayrıca vekaletname çıkarmak gerekiyor mu anlatabildim mi bilmiyorum

Sedat Bey;

anlattığınız şekilde sisteme girdiğimde kimlik bilgilerimi güncelleyemediğimden dolayı sonraki aşamalara geçemiyorum.yardımcı olabilirmisiniz.iyi çalışmalar...

Merhabalar Sedat Bey;

Ek-2 ye bağlı bir tesiste firma bünyesinde çalışan bir çevre görevlisi aynı Firmanın birden fazla tesisine bakabilir mi?

Teşekkürler.