• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Ek-2 Kapsamında Tesis için Çevre Görevlisi Atama İşlemleri Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
Arkadaşlar çevre görevlisi belgesinizi aldınız ve Firmaya bağlı Ek-2 kapsamlı tesiste çevre görevlisi olarak işe başladınız. E-Çevre İzinleri protokol işlemleri şu şekildedir;
Protokol işlemi e-izin sisteminde yapılacağı için ayrı olarak belge üzerinde protokol yapmanıza gerek yoktur. Hem Çevre görevlisi olarak sizin hem de İşletme yetkilinizin mobil imza yada e-imzasının olması mutlaka gerekir.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresine giriş yapın, açılan portalda Tesis İşlemleri>>>İşletme Protokol İşlemlerini tıklayın>>>İşletme Tipi "Firma" seçin>>>Yalnızca Firmaya ait Vergi Nosunu yazın ve "Ara" butonunu tıklayın. Çevre bilgi sisteminde kayıtlı olan firma kaydınız sorgulamada gelecektir. Firmanın hizasında en sağında bulunan "Firma Seç" butonunu tıklayarak bir sonraki sayfaya geçin, açılan sayfada dijital imza sahibi işletme yetkilisi tanımlaması yapılır ve "Vekil ata" butonunu kullanarak vekaletname almışsanız yetkilinin imzası ile bu alandan sisteme eklenerek hem işletme yetkilisi olarak hemde çevre görevlisi olarak dijital imza atma yetkisine sahip olursunuz. >>> ilerleyin, açılan sayfada firmaya ait hangi tesisin danışmanlığı yapılacaksa yalnızca o tesis "Ekle" butonu ile eklenerek bir sonraki sayfaya geçilir (bu alanda yalnız tek bir tesis seçimi yapılabilir) ve tesis yetkilisi kaydını bu alandan ekleyerek, ilerliyoruz açılan bu sayfada tesis ek kapsamı bilgisi seçimi yapılarak kaydet ve ilerle butonunu tıklayarak ilerliyoruz, açılan sayfada SGK işe giriş bildirgesini kendi dijital imzamızı kullanarak sisteme ekliyoruz, 4. ve son aşama olan protokol imzaları kısmında işletme yetkilisi olarak kaydettiğimiz yetkililerin ve çevre görevlisi isimlerinizin yanında bulunan "imzala/kaydet" butonları ile ayrı ayrı kendi dijital imzalarınız ile sistem üzerinde oluşturulan protokolü imzalayarak çevre görevlisi olarak atanabilirsiniz.
DETAYLI VE GÖRÜNTÜLÜ SUNUM EKTEDİR.
İyi Günler Dilerim.

Arkadaşlar bir çoğunuzun bu bilgileri bildiğini biliyorum ama bu konu hakkında o kadar çok mail alıyorum ki anlatamam, hatalı yada eksik bilgiye sahip arkadaşlarımız için bu paylaşımı yapmak durumunda kaldım. Bu arada sunumu mutlaka incelemenizi ısrarla tavsiye ederim.

Ekli dosyalar

• ÇEVRE GÖREVLİSİ SUNUM.rar
    1.6 MB · Görüntüleme: 1,679
Sedat bey,
çalıştığım firma Ek 2 kapsamındadır ben firmada hem İSG ile ilgilenmekte hemde çevre müh. yapmaktayım firmaya ait geçici faaliyet belge başvurusunda bulunmam gerekiyor sigortam firmada isg diye yatmaktadır sigortamın çevre müh olarak yatması gerekli midir? ve çevre yönetim birimini oluşturmalı mıyız teşekkürler

merhaba izinlisans sayfasında rapor yükleme kısımları gözükmüyor. daha doğrusu bu sayfada herhangi bişey yükleme,imzalama kısımları gözükmüyor. bilgisi olan varmı?

@Ali Can Dalgıç

bu eski yönetmelikte idi, yönetmelik revize oldu artık EK1 2 puan EK2 1 puan olmak üzere 16 punana kadar firmaya bakılabiliyor.

yani kim için geçerli demek istediniz, çevre yönetim birimi içinde 16 puan diye biliyorum ben. baysal bey firmada çevre mühendisi olarak çalışıyorsa zaten çevre görevlisi değil anladığım kadarıyla.

Sole soleyeyim senin fabrikan var 5 tane şube var hepsi aynı vergi numarasi çevre yönetim birimi kurup tek çevre görevlisi çalıştırabilirsiniz her 5 tane için 1 çevre görevlisi tabi ek 2 olmak kaydı ile

ben karıştırıyorum herhalde çevre yönetim birimi en az iki çevre görevlisi ile çalışabiliyor dolayısıyla 2 çevre görevlisi zorunlu, ve 16 puan olarak uyguluyoruz biz şu anda çevre yönetim birimimizde. Çevre Görevlileri... yönetmeliğinde 06.05.2014 değişikliğine göre. öyle yapıyoruz.

Merhabalar Sedat Bey;

Bir fabrikada 19.11.2012 - 10.06.2013 tarihleri arasında çevre görevlisi olarak çalıştım. Bu iş yerinden ayrıldıktan sonra 1,5 sene herhangi bir yerde çevre görevlisi olarak çalışmadım. 05.10.2015 tarihi itibari ile yeni bir çevre danışmanlık firmasında işe başladım ancak danışmanlık firması beni izinlisans sistemine kaydetmeye çalıştığında hala aktif olarak çalışmaktadır şeklinde bir uyarı görünmektedir. İzinlisans sisteminde kendi sayfamda işten ayrıl butonu da görünmemektedir. Bununla ilgili ekran görüntüsü ekte sunulmuştur.
yardımcı olursanız çok sevinirim

Ekli dosyalar

• basak.jpg
    basak.jpg
    51.7 KB · Görüntüleme: 98
@Başak Yıldırım

Eski firmanız sistemde çıkış göstermemiş, başta firmaya atanabilmek için eski firmanızın sistemde çıkış vermesi gerekiyor.

@Başak Yıldırım

Farketmez sistemde hala tam zamanlı çevre görevlisi olarak bulunuyorsun. Şimdi baktım da sistemde kişi bilgileri bölümünün meslek bilgileri kısmında işten ayrıl butonu var. kendn ordan ayrılabilirsin

Gülşah Hanım aynı dediğiniz gibi mail attım ama 4 gündür bi çözüm bulamadık:( en son Sedat Bey e ulaşmaya çalıştım burdsan:(

serkan bey ; bende işten ayrıl butonu gözükmüyor işte

serkan bey sistemdeki resmi gönderdim işten ayrıl butonu gözükmüyor hiç

Ekli dosyalar

• basak.jpg
    basak.jpg
    51.7 KB · Görüntüleme: 63