• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

internet explorerden girilmesi gerekiyor. ve denetim masasından program ekle kaldır kısmında güncellemeler var. ordan internet explorerin var ise 9 ve 10. versiyonlarını kaldırmanız gerekmektedir. sadece internet explorer 8de çalışıyor java.

selam arkadaşlar ben osb'de çevre görevlisi olarak kaç farklı firmayla (bireysel olarak) çalışabilirim? bazı yerlerde bireysel olarak tek bir firmayla çalışabileceğimiz yazılıyor. İşin aslı nedir? Aydınlatırsanız çok memnun olurum.

@Mustafa Sencar

Çevre görevlisi olarak sadece bir yerde çalışabilirsiniz.
ancak, Çevre danışmanlık firması bünyesinde çalışan çevre görevlisi, mevzuatta belirtilen kriterlere göre belli sayıda firmalara bakabilir. İlgili mevzuatı incelemenizde fayda var.

@CMNet Okuru
Sebeb ssk mı acep? Mevzuatları inceliyorum fakat bireysel çalışan çevre görevlisiyle ilgili bi bilgi bulamadım. Bu durumda çevre danışmanlık firmasına mı girmeliyim? Baya iyi bi iş imaknı var da ama bireysel olarak tek bir firmayla çalışmak durumundaysam sıkıntı.

@Mustafa Sencar

Evet, iş güvenliği uzmanlığı gibi düşünmeyin :) Tam zamanlı istihdam zorunludur. Çevre görevlisi ve danışmanlık firmaları hk. yön. ,çevre denetim yönetmeliği gibi mevzuatlarımızı incelemenizi tavsiye ederim.

Peki osb yönetimi içinde istihdam edilip osb yerleşkesi içindeki çeşitli firmalara hizmet versem. OSB yönetiminde de en az bir çevre görevlisi çalıştırılmalıdır diye biliyorum. Sonuçta ssk da osb yönetimince yatırılacak.

@Mustafa Sencar

Hayır , yanlış düşünüyorsunuz. Organize Sanayi Bölgesi yönetiminde yer alan bir çevre görevlisi OSB'nin yükümlülüğünde olan izinleri almasında görevlendirilir. Sanayiciye hizmet veremez.

ben çevre izni başvurusu işleminde mobil imza kullanıyorum. imza bilgisi gönder butonuna bastığımda telefonuma imza bilgisi gelmiyor. bu sorun javadan mı kaynaklanıyor acaba?

@Yasemin Aslantürk
e devletde denedim ama sistemde yaşanan teknik aksaklık nedeniyle işleminiz gerçekleştirilemiyor daha sonra tekrar deneyiniz falan diyor. mobil imzasını şu an aktif olarak kullanan varmı?

@mehmet feyizoğlu
operatörle görüştüm. mobil imza çalışıyor görünüyor dedi. çevre izinleri sisteminde problem olabilirmi acaba?

Yeni firmamızı eklemek için protokol işlemlerine giriyorum firmanın vergi numarasını giriyorum ancak "Aranan Kriterlerde Firma Bulunmamaktadır." yazısı çıkıyor. Ne yapmam gerekir?

@CMNet Okuru

Hmm. Pek emin değildim ama ben de böyle biliyordum sayenizde emin oldum. Bir başka arkadaş eğer bir firma sgk girişi yapıyorsa size anlaştığınız diğer firma size sgk girişi yapamıyor diyor. Yapmasına da gerek yok benim için. Bu şekilde ssk engeli aşılamaz mı? Bireysel olarak birden fazla firmayla çalışmanın yolu yok mu? Kesin mi kapalı diyosunuz? Ben bir danışmanlık firmasının şemsiyesine girmeye pek hevesli değilim, anlaşmazlık çıkacak kanımca. Her şey hazır ama şu konuyu netliğe kavuşturamadığımdan başlıyamıyorum işe. Yoksa tek bir firmayla değmez.

Dosyayı sisteme yükleyim e-imza ile imzalamak için tıkladığımda yarım saat kadar bu görüntü çıkıyor. Daha sonra da imza geçersizdir yazısı çıkıyor. Günlerdir dosyamızı imzalayamadık.

çevre bakanlığı.JPG

@Burçin Birinç
Kullandıgınız e ımza Turktrust yada E tugra dır. Yenı bır guncellestırme gerceklestırdıler, İzinlisans daıresınınde bugun haberı oldu, gereklı duzenlemeler en kısa zamanda guncellenıcektır.

Tansel Bey,

GFB başvurusunda son taahhütnameyi çevre görevlisi olarak imzalayabiliyoruz. Firma yetkilisi de imzalıyor kayıt başarılı diyor fakat taahhütname sayfasına dönmüyor, son başvuru onay butonu gelmiyor. Bu da yukarıda bahsettiğiniz sorunla ilgili mi acaba?