• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

Merhaba, danışmanlık yeterlilik belgesi başvurusu yapıyoruz. Bir belgemizi yanlışlıkla sisteme yükledik. Onun iptali için ne yapabiliriz? Malesef bakanlıktan kimseye ulaşamadım.

gfb için acil müdahale planı hazırlamam gerekiyor şu paylaştığım dosya sizce yeterli olur mu?

Ekli dosyalar

• acilmudahale (2).doc
    538.5 KB · Görüntüleme: 58
@ibrahim59
Çok Çok teşekkür ederim ben de kendi adıma, büyük bir sıkıntıdan kurtulmuş oldum. :) Tekrar teşekkürler......

Arkadaşlar herkese günaydın;

Benim bir sorum olacak, Yumurta alımı yapan ve satışı yapan bir firmanın danışmanlığını yapmaktayız. Bu firma yumurta satışını violler ile yapmaktadır. Dışardan hem viol alırken hemde hurda kağıtları kullanarak viol üretmektedir. Bu firma geri dönüşüm firmasımı yoksa geri kazanım firmasımıdır. Bu konuda bana yardımcı olursanız çok sevinirim teşekkürler. İyi ÇAlışmalar...

arkadaşlar çevre izin lisans sistemine girebilen , sisteme evrak yüklemesi yapan var mı ?
bende siteme evrak yüklenemiyor. . java sürekli dönüyor dönüyor bilgisayarın başı döndü :ckskc: (benimde)
bilgisi olan varmııı ????

:kötü::kötü::kötü::kötü:

Herkese kolay gelsin. GFB Başvurusunda gerekli belgeleri yükledim sadece İl Müdürlüğü uygunluk yazısı kaldı onu da alınca koyacağım peki taahhütname kısmında nasıl bir yazı koyacağız ve de bu kısıma nasıl ilerleyebilirim gerekli belgeler kısmında ilerle butonu yok nasıl taahhütname ekleyebilirim ve içeriği ne olmalı?

Can Bey
Siz herhangi bir taahhütname yüklemiyorsunuz. Var olan taahhütnameyi elektronik veya mobil imza ile imzalıyorsunuz. Ancak Uygunluk yazısını yükledikten sonra taahhütnameyi imzalayın.

Arkadaşlar merhaba,
sisteme dosya yüklüyorum ancak imzala/kaydet e tıklanmıyor kesinlikle, ayrıca dosya yüklendiğinde yeşil olması gerekiyordu değil mi? :/ yardımcı olursanız sevineceğim

Arkadaşlar üç gündür ya "502 Bad Gateway" hatası ya da "mobil imza zaman aşımına uğradı" hatası alıyorum. Sisteme belge yüklenmiyor. Aynı hatayı yaşayan / çözen arkadaş var mı?

Turkcell ile görüştüm. Mobil imzalarda genel bir sıkıntı olduğunu belirttiler. Umarım kısa zamanda çözülür..

gate.JPG

Arkadaşlar ,
Gfb başvurusu yaparken taahhütnameyi illa firmadan bir yetkilinin mi imzalaması gerekiyor. Şirketin vekalet verdiği Çevre Görevlisi imzayı atabilir mi? Bu durumda imza yetkisine ilişkin olarak Vekaletname ile yüklense sorun olur mu?

@Can Doğan

Acil müdahale planını çevre danışmanları mı hazırlar? benim gittiğim yerlerde isg uzmanları hazırlyor ancak ben gfb de öyle bir dosya kullanmadım hiç :( yanlışmı yapıyormuşumm??

Didem hamın Danışmanlık firması veya tesis bünyesinde ki Çevre Görevlisi hazırlar diye biliyorum ben, GFB'de ise istenen belgeler arasında bulunuyor ancak tüm işletmeler için isteniyor mu orasını bilemiyorum :)

Acil durum müdahale planı Çevre Lisansı alacak işletmeler için isteniyor. Acil durum müdahale planını illa ki çevre görevlisi hazırlayacak diye bir şey yok. Genelde İSG uzmanları hazırlıyor. Ancak genelde çevre ile ilgili durumları es geçiyorlar. Bu durumda Çevre ile ilgili kısmı hazırlayıp acil durum müdahale planına ekliyoruz.