• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

@İsmet Arslan
İsmet Bey bu arada sizin sorununuz sistemsel değil, Halil İbrahim Bey'in işlem yapması gerekir.

merhabalar ,
ben şimdi e-imza ile evrak imzalıyorum. en son kaydet dediğimde lütfen dosyalar kaydedilirken bekleyiniz yazıyor . sonra sabah kadar bekliyorum :D ve tabiki işlem yapılamıyor sonra vazgeç diyorum tekrar deniyorum olmuyor. sorun neden kaynaklanıyor olabilir?

@Meltem Kekeç
Arkadaşım beklersin tabi :)
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresini tıkla dijital imza programını aç "Yükle" butonunu tıkla başarılı şekilde yüklendi uyarısı aldıktan sonra bilgisayarını yeniden başlat düzelir...

GFB için başvuru yapmak için izin lisans sitesinden kullanıcı adımı ve şifremi gidiyorum. Tesisimi seçiyorum. Yüklemek istediğim belgeyi seçiyorum. İmzala kaydet diyorum. e-imza diyorum. şifremi de giriyorum ancak sonra imzalamıyor. sayfa aynen kalıyor. Kaydet kısmına bile gelemiyorum. Ne yapmam gerekir?

@Sedat Azizoğlu
Sedat Bey hazır burdayken sorayım. Benim tesislerimden birinde ÇBS'de PCB envanteri gözüküyor. Ancak firmada PCB çıkışı yok. Bunu daha önceden siz hallediyordunuz. Şimdi kimi aramam gerek?

Arkadaşlar iyi günler
bir arkadaşım izinlisans kullanıcı adı ve şifresini unutmuş hangi malini kaydettiğini de bilmiyor ne yazıkki.

bu kullanıcı adı şifreyi nerden nasıl öğrenebiliriz acaba bilgisi olan var mı ?

@Rıfat Yıldırım
0312.410.19.19 Cihan Bey'i aramanız gerekiyor, artık sisteme müdahale yetkimiz bulunmuyor.

izin başvusurunda belge yüklemeye çalışıyorum atıksu için değer giriyorum ve hata veriyor sürekli.. cihan beyle görüştüm, yardımcı olamadı.. sadece hata olayını belgelememi ve gerektiğinde geriye dönük olarak kullanabileceğimi söyledi :confused: bilgi işlemdeki arkadaşların sözleşmesi bitti yenilenmesini bekliyoruz diyorlar.. e ne olacak şimdi düzelmez mi diyorum bakacak birisi yok diyorlar :( benim iki günüm var buyrun bakalım...

@Ayşegül Öner Albayrak

6 ay için mi son gün? 80 gün için mi?

@Ayşegül Öner Albayrak
Hangi ekranda hangi işlemi yaparken hata alıyorsunuz varsa hata ekranını alabilirmiyim

Sedat Bey, bir tesisimizde çevre izin başvurumuz onaylanmış fakat tehlikeli madde izin konusunu bilgi işlemin sistemden çıkarmasını bekliyormuşuz bu konu ile ilgili ne yapabiliriz şimdiki durumda ? Süreç kısıtlı olması sebebiyle acele ediyorduk biz de, teşekkürler..

@pnrdkmlk
Resmi yazı ile bu müracatınız bakanlığa yani izinlisans dairesine ulaştı mı? Eğer ulaştıysa rahat olabilirsiniz :) Süreden kaynaklı geridönüşlerde hak mahrumiyetinizi önlemek için mutlaka resmi yazı yazın, o zaman geriye dönük işlemler için gerekirse kullanıcıya ek süre açılabilir,

sedat bey ben osb çevre görevlisi olarak sistemde kendi kendimi atamışım. bunu nasıl düzeltebilirim diye size sormuştum. işletme protokol işlemlerinden dediniz ama ben yapamadım. protokol işlemlerime giriyorum osb nin çevre görevlisi olarak görünüyorum ama ileri adımlara geçemiyorum. tek ilerleme kısmı tesis çıkış butonu. yani tesisten ayrılmammı gerekiyor yeniden giriş yapmammı lazım. böyle olabilirmi. görevlendirme yazımı nasıl yükleyebilirim.

@serpil
Siz şu an nerede görev yapıyorsunuz? Danışmanlık Firması, ÇYB yada E-2 kapsamlı firma bünyesinde mi? Ama HANGİSİİİ :)

Benim problemim hala çözülmedi ve ne zaman çözülecek belli değil( Tesis ile protokol yapamıyorum...).Tesis için gfb başvurusu yapmam lazım yapamıyorum.Bakanlıktan cihan bey ile görüştüm ama bu konuda bir müddet yardımcı olamayacaklarını söylediler.( yardım masaları için yeni bir firma ile anlaşana kadar) ve sıkıntıları yazılı olarak göndermemi istediler ve ben de gönderdim.Ama ne zaman çözülecek belli değil ve benim bu durumda ne yapmam lazım.Danışmanlık firması üzerinden mi giriş yapıp işlemleri onlara mı yaptırsak acaba..Nedir arkadaşlar bu işin çözümü.....

@Sedat Azizoğlu
Sedat Bey, şube müdürlüğümüz çevre izni başvurusunu yaparken atıksu başvuru formu doldurma kısmında 6. aşama olan atıksu giriş çıkış özellikleri beyanında değerleri girip kaydet'e tıkladığımda hata sayfası geliyor.. herhangi birşey yazmıyor sadece hata sayfası.. ne yapmak lazım :(

hata.JPG

@Ayşegül Öner Albayrak
Giriş yaptığın verilerde hata yada eksik varsa bu hatayı alırsınız, olmayan değer yerine "0" sıfır girebilirsiniz.