• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

o zaman hava emisyon uygunluk yazısının formatının değişmesi gerekir. uygunlukta bacaların tek tek yazılarak açıklanması gerekir mantık olarak. SKHKY nereden tutarsan tut, orası elinden kalıyor gerçi mantık aramakta anlamsız.

- zaten sırf ölçüm yapılsın diye ölçüm yapılılyor. Labratuvarların uygunsuz rapor yazdığı nerede görülmüş.

sanırım sistem saçma. Çevre mevre hikaye.

iyide sırf ölçüm yapılsın diye yapılıyor mantıgına o firmada çalışan çevre mühendisi veya oranın müdürü bunu bu konuma getiriyor.

bir faaliyette sırf yönetmelik istiyor diye yapmak yerine yapılması gerektiği ve sonucunda gerekiyorsa önlem alınması gerektiği mantıgı ile hareket edilirse il çevre veya bakanlık gelmiş denetlemiş formatı uymuş uymamış bakmış bakmamış çokta önemli olmamalı
asıl mesela ÇEVRE ise

@Tarık Can
merhaba konudan biraz uzak bir sorum vardı,
aynı firma alanı içerisinde alt bir firma vergi numarası farklı,bu firmanında tüm izin ve diğer bilgileri alması gerekirmi?
not:serbest bölgede bu firmamız ve alt firma dediğim sadece ticari kimyasal yurt dışından alıp hiç dokunmadan yurt içine satıyor.

merhabalar, yeni bir tesisle işletme protokolü yapmak istiyorum öncelikle online cevreden kaydını yapıp daha sonra mı çevrimiçi çevre izinlerinde protokol yapmam gerekiyor? danışman firma sayfamda firmayı vergi nosuyla arattığımda bulamıyorum ama online çevre gov.tr de firma kaydı başlangıcında vergi nosuyla aratınca çıkıyor o yüzden ilk önce firmanın onlinecevregovtr den kaydını yaptıktan sonra mı eizin portalında protokol yapabileceğim? yardımcı olursanız çok sevinirim.

iyi çalışmalar..

@Meril San

Vergi no ile arattığınızda Maliye'den gelen bilgiler çıkar karşınıza. Eğer çevrimiçi portalınızda çıkmıyor ise firmanın çevre bilgi sisteminde kaydı bulunmuyor olabilir.
Çevre bilgi sistemi kayıt başlangıcı bölümünde sonraki adımlarda tesisin kaydı olup olmadığını kontrol etmeniz gerekecek.

@yukselaydinc

ayni tesis icinde birden fazls vergi nolu firma var ise her firma kenfi ile ilgili konulsrda ayri ayri izin almak zorundadir

Fabrikamız İstanbul'dan Dilovasına taşındı. İstanbuldaki
fabrikamızda gfb almıştık.Yüzey temizleme ve yüzey parlatma
işlemi yapılmakta.Banyolarda seyreltilmiş asit çözeltileri var.
Emisyon ölçümlerinde asit buharları limit değerlere göre
çok çok düşük çıkmıştı. bacadan önce herhangibir yıkayıcı
filtre yoktu. fakat kocaeli il çevre limit değeri aşsın aşmasın
biz bu ve buna benzer sistemlere filtre istiyoruz diyor.
baktım ben yönetmelikde bunun dayanak noktasını bulamadım.
bacadan birşey atmıyorsa tonla masraf neden yapılsın.
kaplama yapan firmaları anlarım çok yoğun ve konsantre olduğundan
aşırı asit buharı çıkıyor. anlayan varsa bana da anlatsın. gerçi
pazartesi gelin görüşelim dediler ama bu konuda kararlı görünüyorlar....

@Mustafacan
Merhaba Mustafa Bey, Yönetmelikte neredeyse her satır dediğiniz olaya dayanak.
Yetkili merci hava kirliliğinin önemli boyutlarda olduğu kritik bölgelerde istediği herşeyi yapabiliyor.
Dilovası bu bölgelerinde başında gelen bir yer

SHKKY Madde 29 Örnek olabilir diye düşünüyorum;
(1) Yetkili merci, sanayi tesislerinin yoğun olarak bulunduğu, toplam emisyon sınırlaması yapılacak kritik bölgelerde faaliyet gösteren işletmelerin tümünden herhangi bir anda dış havaya verilen toplam emisyonu sınırlandırıcı tedbirler isteyebilir. Toplam emisyon sınırlaması yapılacak kritik bölgeler yetkili merci tarafından belirlenir. Yetkili merci, bu bölgelere kurulacak çevre iznine tabi olan veya olmayan yeni bir tesisin toplam emisyon miktarıyla ilgili olarak geçici veya sürekli sınırlandırma kararları alabilir veya yeni bir tesisin bölge içinde kurulmasına Planlama ve ÇED aşamalarında yapılan değerlendirmelerde dikkate alınarak uygunluk kararı vermeyebilir.

arkadaşlar merhaba,
emisyon konulu çevre izin belgesi bulunan tesisimizin 01.2016'da belge süresi doluyor, minimum 180 gün öncesinden yenileme başvurusu yapacağız. bu aşamada dekont dışında herhangi bir evrak gerekli oluyor mu? süreç nasıl işliyor?
daha önce yenileme başvurusunda bulunmadım, tecrübe edinmiş arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

teşekkürler Deniz bey...bu dosyaya baktım daha önce ama bunlar genelde analizler...ben mi görmedim hangi başlıkta geçiyor.
GFB ücreti ve İzin lisans ücreti...Tesise göre değişklik mi arz ediyor acaba...

Mustafa Bey,
Kocaeli İl Çevre Granüllü Aktif Karbon filtre sistemi istemektedir. Limit değerler ile ilgili bir sıkıntınız yok ise basit bir Granüllü Aktif Karbon filtre işinizi görecektir. Bu şekilde Kocaeli İl Çevre den onay aldığımız tesislerimiz var.

@gencerakif
Çok teşekkürler.
Tedbir gereği bir kostikli tankla nötralizasyon yapın dediler.
ama sadece tankla bu iş olmayacak gibi görünüyor. Basitte olsa scrubber gerekiyor gibi görünüyor.
Gerçi sizden scrubber istemiyoruz dediler ama sade kostik tankıyla bu iş nasıl olur bilmem.

Arkadaşlar danışmanlığını yaptığım bir firma için kütle denge sistemini doldurmak istiyorum ancak gfb başlangıcı 7. ay olmasına rağmen kütle denge 8. ayda başlıyor olarak görmüş. Bu nedenle 7. ayları yapamıyorum. Bakanlığa da ulaşamıyorum. Yardımcı olabilecek arkadaşım var mı?

Merhaba,
Çevre izni sürecinde olan bir geri dönüşüm tesisim var. Mevcut gfb mizi almadan önceki gfb leri red olmuş ve 2012-2017 tarihleri arasında geçerli olan çevre izni iptal olmuş. GFB red olması çevre iznini düşürmemesi gerekiyor değil mi?
Murat Akyüz Bey bu firmamıza ait kütle denge doldurulmasında da ben de aynı sorunu yaşıyorum. Bakanlığa ulaştım ama lisans ile ilgili bir sıkıntı olduğunu söylediler yardımcı olamadılar.

Merhaba arkadaşlar,
Firmamın aylık değerlendirme tutanağını siteme yükleyemiyorum.
Firma işlemleri --- Rapor işlemleri menüsü altında sadece aylık çalışma takvimi yükleme kısmı açılıyor, yanında rapor yükle kısmı yok. Neden acaba?

Teşekkürler... Belge yüklemeyi beceremeyenler için sistemi değiştirmişler desenize..