Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-çevre izinleri sorunlarınız hk. (yeni)

Konu, 'Çevre İzinleri ve Lisanslar' kısmında Tarık Can tarafından paylaşıldı.

 1. sevgi barış

  sevgi barış CMNet Üyesi

  Evet..dediğiniz madde sanırım (4.2 Toplam 2 ton/gün ve daha fazla 100 ton/gün’den az organik kimyasal çözücü maddelerin (alkoller, aldehitler, aromatikler, ketonlar, asitler, esterler, asetatlar eterler ve benzeri) hammadde olarak kullanıldığı tesisler. 1 )

  Şimdi çamaşır suyu yapı itibariyle Asit kullanıldığı için...bu madde kapsamda o halde :)
   
  celyagut bunu beğendi.
 2. celyagut

  celyagut CMNet Üyesi

  Evet ayrıca 4.1.6 da var.
   
  Olgaç SÜRMELİHİNDİ bunu beğendi.
 3. Turan Elieyioğlu

  Turan Elieyioğlu CMNet Üyesi

  Merhaba Arkadaşlar,

  Tehlikesiz atık geri kazanım lisans alımı için danışmanlık ortalama ücretleri ne kadar acaba

  bilen arkadaşlarımdan cevap bekliyorum....

  Arkadaşr tesis osb içerisinde olduğundan osb izin veriyor mu acaba ?
   
 4. gizemmkk

  gizemmkk CMNet Üyesi

  merhaba, tesis bilgileri okunamadı ya da birden fazla tesis bulundu hatası alıyorum.
  bu firmanın ünvanı değişmiş. online çevreden bilgileri güncelledim, güncellediğim ünvan izin lisans sisteminde de çıktı ama sonrası olmuyor aynı hatayı alıyorum dolayısıyla da çevre görevlisi tanımlayamıyorum. yardımcı olur musunuz?
   
 5. Tijen Canişcioğlu

  Tijen Canişcioğlu CMNet Üyesi

  İl çevreye sorarsanız yardımcı olurlar . Veya izinlisans@cevre.gov.tr ye mail ayabilirseniz yardımcı oluyorlar. Kolay gelsin
   
 6. deryaünlü

  deryaünlü CMNet Üyesi

  Arkadaşlar merhaba; ambalaj atığı toplama ayırma tesisi olarak lisans yenileme sürecindeyim. çevre izin lisans yazılım portalından giriş yaptığım zaman işetme protokolü işlemlerinden firmayı seçip ilerlediğim zaman hizmet verilecek tesislerin seçiminde firmamız iki tane çıkmaktadır, herhangi birini seçtiğim zaman ise "Hizmet vereceğiniz Tesisleri ve Yetkililerini seçmeden işleme devam edemezsiniz." yazısı çıkmaktadır, il çevre müdürlüğü bakanlık ile görüşerek bi tesisi sildirmemi söyledi ama bakanlığın cevabı tesis bilgileri bizde bulunmamaktadır oldu, kendimizin çözeceği bir yol var mıdır bununla ilgili?
   
 7. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  @deryaünlü Aynı sorunu bende yaşamıştım aynı bilgilere sahip iki firma çıkıyordu hangi tesisi seçtiğinizde çevre görevlisi olarak görünüyorsanız o tesis üzerinden işlemleri yürütün derim. İl çevre bu konuya pek müdahil olamıyor zaten bu işlere bakanlık çalışanları müdahele edebiliyor sadece. İzinlisans üzerinden hangi tesisi kaydettiyseniz o tesis üzerinden işlem yapın bence ama yine bakanlıkla irtibat halinde olmanızda yarar var.
   
 8. Melis Kara

  Melis Kara CMNet Üyesi

  @deryaünlü
  Merhaba,
  Yapmanız gereken işlem basit aslında;
  -Yenileme başvurusu demişsiniz, "protokol işlemleri" bölümünde hangi tesis kaydında çevre izni gözüküyorsa onu seçerek tesisinizi kaydediyorsunuz.
  Sonrasında ise izin yenileme bölümünde yenileme işlemini başlatıyorsunuz.
  Protokol bölümünde iki tesisin yer alması çok da problem değil, önemli olan sizin çevre izni olan tesisi kendi portalınıza kaydetmiş olmanız.
   
 9. deryaünlü

  deryaünlü CMNet Üyesi

  @Serhat Mehmet Kar gözüken iki tesiste de tesis bilgilerine baktığım zaman çevre görevlisi kaydı bulunmamaktadır diyor. @Melis Kara tesis kaydında daha önce kabul edilen lisansın gözüktüğü tesisi seçtiğim zaman ise gene uyarı yazısı olarak "Hizmet vereceğiniz Tesisleri ve Yetkililerini seçmeden işleme devam edemezsiniz."çıkmaktadır. burdan ilerisine gidememekteyim.
   
 10. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  @deryaünlü o zaman ilk olarak çalıştığınız tesisin danışmanlığını almanız gerekiyor Derya Hanım. Yani sistem üzerinde tesisin çevre görevlisi olarak görünmüyorsunuz dolayısıyla herhangi bir işlemde yapamassınız. izinlisans sisteminden tesis işlemleri - işletme protokol işlemlerini takip ederek tesise atamanızı yapmanız gerekiyor e-imza veya mobil imza kullanarak yapacaksınız bu işlemleri
   
 11. deryaünlü

  deryaünlü CMNet Üyesi

  Serhat Bey, tesise atamamızı yaparken işetme protokol işlemlerinde atama gerçekleştiremedim firmayı seçip ilerleyince vekil ata bölümü çıkıyor vekaletname yüklememiz yeterli oluyor mu?
   
 12. Serhat Mehmet Kar

  Serhat Mehmet Kar CMNet Üyesi

  @deryaünlü Ben o şekilde yaptım olmamıştı sistemde problem vardı sanıyorum o dönem bakalığa mail atıp hallettirmiştim ancak vekalet yüklerken. Ama işverende e-imza veya mobil imza ile imzalamalı diye biliyorum. Bence vekaletnameyi yükleyip şansınızı deneyin ben o şekilde yaptım ama dediğim gibi işvereninde imzalaması gerekiyor.
   
 13. smbsrn

  smbsrn CMNet Üyesi

  merhaba arkadaşlar,

  ufak bir sorum olacak. Belediyemizin atıksu arıtma tesisi için çevre izin lisansı 2011 yılında alınmış ve 2016 yılında yenilemeye girilmiş ancak belirtilen sürede işlemler başlatılmadığı için GFB sürecine düşülmüş. Ben eksikleri tamamladım ve izin lisans sürecindeki son aşamaya geldim, dekont sisteme yüklenecek. Ödemeyi yapacağız ancak çevre izin ve lisans belge güncellemesi için yatırılacak ücreti mi? Yoksa sıfırdan belge alınıyormuş gibi çevre izin belgesi ücretini mi yatırmamız gerekiyor?
   
 14. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  bakanlığa sormanda fayda var. cezası olabilir. önce sorup sonra para yatırsaydın keşke.
   
 15. Beyler bayanlar 2 hafta sonra geliyorum ve tum sorunlarınızı cozecegım merak etmeyın
   
 16. smbsrn

  smbsrn CMNet Üyesi

  Henüz parayı yatırmadım. Bakanlıktada atıksu izinleri şubesinde kimseye ulaşamamıştım. Daha sonra yönetmeliği inceleyip tekrar il müdürlüğüne danıştım madde 13te belirtiyor 1 defaya mahsus olmak üzere belirlenen ücret kadar yatırılıyormuş. Kanuna uyulmayıp idari yaptırımlarla belge iptalinde tekrar lisans yenilerken belge ücretinin 2 katı yatırılıyor.Kendi sorumu cevapladım :D
  teşekkür ederim.
   
 17. sdagtekin

  sdagtekin CMNet Üyesi

  @smbsrn ben tam ayrıştıramadım konuyu, ilk seferde çevre iznini güncelleme zamanının geçirilip yeniden gfb alınması kanuna aykırı değil mi bu durumda yani bedelin 2 kat olarak yatırılması açısından merak ettim. sanki kanuna uyulmadığı zaman belge bedeli 2 kat olarak ödeniyor gibi anladım.
   
 18. smbsrn

  smbsrn CMNet Üyesi

  yönetmelikte madde 13 (4) 'te belge ve beyanlarda usulsüz ve gerçeğe aykırılıkla idari yaptırım sonucu tekrar yenilenen lisansın cezası olduğundan bahsediyor.
   
 19. Ahmet Ardahanlılar

  Ahmet Ardahanlılar CMNet Üyesi

  Merhaba arkadaşlar, izinlisans.cevre.gov.tr adresinde 2 gündür sorun var ve sistem ''No connection could be made because the target machine actively refused it 172.17.23.222:80'' hatası veriyor ve gfb süresi bugün biten 2 adet firma var. bakanlığa mail attık, başka ne yapılabilir.
   
 20. Cem Yılmaz

  Cem Yılmaz CMNet Üyesi

  Bugün yükleseniz bile, bir sonraki iş gününe atmıyor mu? Dolayısıyla Perşembe günü yüklemeleri tamamlamanız gerekmiyor muydu, ben mi yanlış çıkarımda bulundum acaba?
   

İlginizi Çekebilir

pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...