• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-Çevre İzinleri Sorunlarınız Hk. (Yeni)

Bu konu süresiz olarak sabitlenmiştir.

Tarık Can

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Cançed Çevre Danışmanlık ve Mühendislik San. Tic. Ltd. Şti.
Arkadaşlar herkese merhabalar,

Eski konumuzu hala Sedat Bey'in görevde olduğunu zannedenlerin sorularıyla zor durumda bıraktığımızı düşünerek kilitlemiş bulunmaktayız. Sorunlarımız ile ilgili burada şu anlık (!) kendi kendimize yardım masası oluşturduk. Umarım birbirimize yardımımız dokunur.

Önemli bir ayrıntı da; Sedat Bey yerine bakanlıkta Cihan Bey'in ilgileneceğini diğer konuda belirtmişti. Cihan Bey'e şu anlık (!) 0.312.410.19.19 'dan ulaşabilirsiniz. Tabi telefonu düşürebilirseniz.

Birbirimize yardımcı olmamız dileğiyle, herkese iyi akşamlar..

@celyagut
Evet..dediğiniz madde sanırım (4.2 Toplam 2 ton/gün ve daha fazla 100 ton/gün’den az organik kimyasal çözücü maddelerin (alkoller, aldehitler, aromatikler, ketonlar, asitler, esterler, asetatlar eterler ve benzeri) hammadde olarak kullanıldığı tesisler. 1 )

Şimdi çamaşır suyu yapı itibariyle Asit kullanıldığı için...bu madde kapsamda o halde :)

Merhaba Arkadaşlar,

Tehlikesiz atık geri kazanım lisans alımı için danışmanlık ortalama ücretleri ne kadar acaba

bilen arkadaşlarımdan cevap bekliyorum....

Arkadaşr tesis osb içerisinde olduğundan osb izin veriyor mu acaba ?

merhaba, tesis bilgileri okunamadı ya da birden fazla tesis bulundu hatası alıyorum.
bu firmanın ünvanı değişmiş. online çevreden bilgileri güncelledim, güncellediğim ünvan izin lisans sisteminde de çıktı ama sonrası olmuyor aynı hatayı alıyorum dolayısıyla da çevre görevlisi tanımlayamıyorum. yardımcı olur musunuz?

Arkadaşlar merhaba; ambalaj atığı toplama ayırma tesisi olarak lisans yenileme sürecindeyim. çevre izin lisans yazılım portalından giriş yaptığım zaman işetme protokolü işlemlerinden firmayı seçip ilerlediğim zaman hizmet verilecek tesislerin seçiminde firmamız iki tane çıkmaktadır, herhangi birini seçtiğim zaman ise "Hizmet vereceğiniz Tesisleri ve Yetkililerini seçmeden işleme devam edemezsiniz." yazısı çıkmaktadır, il çevre müdürlüğü bakanlık ile görüşerek bi tesisi sildirmemi söyledi ama bakanlığın cevabı tesis bilgileri bizde bulunmamaktadır oldu, kendimizin çözeceği bir yol var mıdır bununla ilgili?

@deryaünlü Aynı sorunu bende yaşamıştım aynı bilgilere sahip iki firma çıkıyordu hangi tesisi seçtiğinizde çevre görevlisi olarak görünüyorsanız o tesis üzerinden işlemleri yürütün derim. İl çevre bu konuya pek müdahil olamıyor zaten bu işlere bakanlık çalışanları müdahele edebiliyor sadece. İzinlisans üzerinden hangi tesisi kaydettiyseniz o tesis üzerinden işlem yapın bence ama yine bakanlıkla irtibat halinde olmanızda yarar var.

@deryaünlü
Merhaba,
Yapmanız gereken işlem basit aslında;
-Yenileme başvurusu demişsiniz, "protokol işlemleri" bölümünde hangi tesis kaydında çevre izni gözüküyorsa onu seçerek tesisinizi kaydediyorsunuz.
Sonrasında ise izin yenileme bölümünde yenileme işlemini başlatıyorsunuz.
Protokol bölümünde iki tesisin yer alması çok da problem değil, önemli olan sizin çevre izni olan tesisi kendi portalınıza kaydetmiş olmanız.

@Serhat Mehmet Kar gözüken iki tesiste de tesis bilgilerine baktığım zaman çevre görevlisi kaydı bulunmamaktadır diyor. @Melis Kara tesis kaydında daha önce kabul edilen lisansın gözüktüğü tesisi seçtiğim zaman ise gene uyarı yazısı olarak "Hizmet vereceğiniz Tesisleri ve Yetkililerini seçmeden işleme devam edemezsiniz."çıkmaktadır. burdan ilerisine gidememekteyim.

@deryaünlü o zaman ilk olarak çalıştığınız tesisin danışmanlığını almanız gerekiyor Derya Hanım. Yani sistem üzerinde tesisin çevre görevlisi olarak görünmüyorsunuz dolayısıyla herhangi bir işlemde yapamassınız. izinlisans sisteminden tesis işlemleri - işletme protokol işlemlerini takip ederek tesise atamanızı yapmanız gerekiyor e-imza veya mobil imza kullanarak yapacaksınız bu işlemleri

Serhat Bey, tesise atamamızı yaparken işetme protokol işlemlerinde atama gerçekleştiremedim firmayı seçip ilerleyince vekil ata bölümü çıkıyor vekaletname yüklememiz yeterli oluyor mu?

@deryaünlü Ben o şekilde yaptım olmamıştı sistemde problem vardı sanıyorum o dönem bakalığa mail atıp hallettirmiştim ancak vekalet yüklerken. Ama işverende e-imza veya mobil imza ile imzalamalı diye biliyorum. Bence vekaletnameyi yükleyip şansınızı deneyin ben o şekilde yaptım ama dediğim gibi işvereninde imzalaması gerekiyor.

merhaba arkadaşlar,

ufak bir sorum olacak. Belediyemizin atıksu arıtma tesisi için çevre izin lisansı 2011 yılında alınmış ve 2016 yılında yenilemeye girilmiş ancak belirtilen sürede işlemler başlatılmadığı için GFB sürecine düşülmüş. Ben eksikleri tamamladım ve izin lisans sürecindeki son aşamaya geldim, dekont sisteme yüklenecek. Ödemeyi yapacağız ancak çevre izin ve lisans belge güncellemesi için yatırılacak ücreti mi? Yoksa sıfırdan belge alınıyormuş gibi çevre izin belgesi ücretini mi yatırmamız gerekiyor?

@smbsrn
bakanlığa sormanda fayda var. cezası olabilir. önce sorup sonra para yatırsaydın keşke.

@aldemir072

Henüz parayı yatırmadım. Bakanlıktada atıksu izinleri şubesinde kimseye ulaşamamıştım. Daha sonra yönetmeliği inceleyip tekrar il müdürlüğüne danıştım madde 13te belirtiyor 1 defaya mahsus olmak üzere belirlenen ücret kadar yatırılıyormuş. Kanuna uyulmayıp idari yaptırımlarla belge iptalinde tekrar lisans yenilerken belge ücretinin 2 katı yatırılıyor.Kendi sorumu cevapladım :D
teşekkür ederim.

@smbsrn ben tam ayrıştıramadım konuyu, ilk seferde çevre iznini güncelleme zamanının geçirilip yeniden gfb alınması kanuna aykırı değil mi bu durumda yani bedelin 2 kat olarak yatırılması açısından merak ettim. sanki kanuna uyulmadığı zaman belge bedeli 2 kat olarak ödeniyor gibi anladım.

@sdagtekin

yönetmelikte madde 13 (4) 'te belge ve beyanlarda usulsüz ve gerçeğe aykırılıkla idari yaptırım sonucu tekrar yenilenen lisansın cezası olduğundan bahsediyor.

Merhaba arkadaşlar, izinlisans.cevre.gov.tr adresinde 2 gündür sorun var ve sistem ''No connection could be made because the target machine actively refused it 172.17.23.222:80'' hatası veriyor ve gfb süresi bugün biten 2 adet firma var. bakanlığa mail attık, başka ne yapılabilir.

@Ahmet Ardahanlılar

Bugün yükleseniz bile, bir sonraki iş gününe atmıyor mu? Dolayısıyla Perşembe günü yüklemeleri tamamlamanız gerekmiyor muydu, ben mi yanlış çıkarımda bulundum acaba?