Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

E-denetim 1 ocak 2015

Konu, 'ARŞİV' kısmında akint. tarafından paylaşıldı.

 1. akint.

  akint. CMNet Üyesi

  Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sahadaki denetimleri online olarak yapacak adımı atıyor. "e-Denetim" adı verilen uygulamayla sonuçlar anlık olarak sisteme kaydedilecek. Herhangi bir değişikliğe izin vermeyen sistemde, denetim yapan yetkililere torpil teklifi yapılamayacak, kaydedilen veriler değiştirilemeyecek. Avrupa'da da ilk defa uygulanacak olan e-Denetim için bakanlığın il müdürlüklerindeki uzmanlara gerekli eğitimler verildi. Bilgisayar veya iPad'i ile denetime çıkan uzman personel, projenin eksikliklerini sisteme anında kaydedecek. Sonuçlar Ankara tarafından da eş zamanlı olarak görülebilecek. Yetkililer, "Artık hiç kimse sahadaki elemana denetimlerde esneklik göstermesi gibi bir talepte bulunamayacak. Sistem üzerinde değişiklik yapma imkânı olmadığı için kesilecek cezadan da geriye dönüş olmayacak" dedi. e-Denetim sistemi 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.

  ŞİKÂYETLER DEĞERLENDİRİLECEK

  Online tutulacak kayıtlarla denetimlerin istatistiksel değerlendirmesi yapılabilecek. Ayrıca, uzun süren davaların takibi ve vatandaş şikâyetlerinin değerlendirilmesi de kolaylaşacak.

  "Alıntıdır"
   
 2. FatihYılmaz

  FatihYılmaz CMNet Üyesi

  e-denetim sistemini sanmayın ki çevreye verilen önem yüzünden yaptıklarını...
  tamamen duygusal
   
 3. mustafa iren

  mustafa iren CMNet Üyesi

  Sunduğumuz önerilerin hayata geçmesi güzel. Danışmanlık Firmaları ve Mühendis arkadaşlarımızın işini kolaylaştırabilmek adına ÇYS ismini verdiğimiz yazılım* beklediğimiz ilgiyi görmese de; daha önce bakanlığa, sistemin nasıl olacağı geleceği hakkında bir sunum yapmıştık. Sahada işlerin online yapılması ve denetimin, yönetimin kolaylaşması adına önerilerimizin dikkate alındığını görmek beni sevindirdi. En azından vizyonumuzun doğru ama zamanlamamızın ve kafa yapılarının henüz uygun ortamı olmadığından, istediğimiz verimi alamayışımız, özellikle de şahsım güzel bir ders oldu. :)


  * https://www.cevremuhendisleri.net/konu/cevre-danismanlik-programi-cys.7560/
   
 4. realastala

  realastala CMNet Üyesi

  Benim bildiğim il çevre denetimini yapar, kağıt tutanağa yazar.Evrakları kontrol eder,gider bu bilgileri e-denetim üzerinden yapmış gibi sisteme işler.
   
 5. Hamza Yıldırım

  Hamza Yıldırım CMNet Üyesi

  uygulanması biraz zor çünkü çevre nin ne olduğunu bile bilmeyen bi çok firma var. bu firmalara Gerekli cezaların uygulanması demek dükkanı kapatla aynı şey olur.
   
  Gonca Çamlı bunu beğendi.
 6. bll_2081

  bll_2081 CMNet Üyesi

İlginizi Çekebilir

IMG-20170316-WA0000.jpeg
Arkadaşlar merhaba resimde proses sonucu oluşan atık orneklemeleri bulunmaktadir. Daha detayli bilgi verilecektir.
broşür 2.jpg
% 100 mısır koçanı granülünden üretim yapıyoruz. İlgilenen olursa 545-9431995 arayabilir. Odun talaşına kıyasla 7 kat daha emici. Kendi ağırlığının 7 katına kadar emme özelliğine sahip. İster...
SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...