• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-denetim 1 ocak 2015

akint.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
yok
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, sahadaki denetimleri online olarak yapacak adımı atıyor. "e-Denetim" adı verilen uygulamayla sonuçlar anlık olarak sisteme kaydedilecek. Herhangi bir değişikliğe izin vermeyen sistemde, denetim yapan yetkililere torpil teklifi yapılamayacak, kaydedilen veriler değiştirilemeyecek. Avrupa'da da ilk defa uygulanacak olan e-Denetim için bakanlığın il müdürlüklerindeki uzmanlara gerekli eğitimler verildi. Bilgisayar veya iPad'i ile denetime çıkan uzman personel, projenin eksikliklerini sisteme anında kaydedecek. Sonuçlar Ankara tarafından da eş zamanlı olarak görülebilecek. Yetkililer, "Artık hiç kimse sahadaki elemana denetimlerde esneklik göstermesi gibi bir talepte bulunamayacak. Sistem üzerinde değişiklik yapma imkânı olmadığı için kesilecek cezadan da geriye dönüş olmayacak" dedi. e-Denetim sistemi 1 Ocak 2015 tarihinden itibaren uygulanmaya başlanacak.

ŞİKÂYETLER DEĞERLENDİRİLECEK

Online tutulacak kayıtlarla denetimlerin istatistiksel değerlendirmesi yapılabilecek. Ayrıca, uzun süren davaların takibi ve vatandaş şikâyetlerinin değerlendirilmesi de kolaylaşacak.

"Alıntıdır"

Sunduğumuz önerilerin hayata geçmesi güzel. Danışmanlık Firmaları ve Mühendis arkadaşlarımızın işini kolaylaştırabilmek adına ÇYS ismini verdiğimiz yazılım* beklediğimiz ilgiyi görmese de; daha önce bakanlığa, sistemin nasıl olacağı geleceği hakkında bir sunum yapmıştık. Sahada işlerin online yapılması ve denetimin, yönetimin kolaylaşması adına önerilerimizin dikkate alındığını görmek beni sevindirdi. En azından vizyonumuzun doğru ama zamanlamamızın ve kafa yapılarının henüz uygun ortamı olmadığından, istediğimiz verimi alamayışımız, özellikle de şahsım güzel bir ders oldu. (:

* https://www.cevremuhendisleri.net/konu/cevre-danismanlik-programi-cys.7560/