• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-İmza ve Mobil İmza Sorunu Hk.

Sedat Azizoğlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK BAKANLIĞI
E-çevre izinlerinde e-imza yada mobil imza sorunu yaşayan arkadaşlar, yeniden deneyebilirler mi, sorunun çözülmüş olması lazım.

İyi Çalışmalar Dilerim.

@salim iğnak

Internet bağlantılarınızıdan kaynaklı, Kurumsal network bağlantılarınızı kontrol ediniz, detaylı bilgi için bilgi işlem yetkilinizden bilgi alabilirsiniz.

Sedat Bey merhaba, çözüm olarak göndermiş olduğunuz her şeyi yaptım ama belgenin imzalandıktan sonra kaydedilmemesi problemi hala devam ediyor.
Gizlenen içeriği görüntülemek için Giriş Yap yada Kayıt Ol .
adresindeki program bilgisayara yüklenmiyor. Konu ile ilgili teknik destek de aldım yine olmadı. Bitirmem gereken başvurularım var e imza sorununu nasıl halledebiliriz.

@İlknur KARATAŞ

İlknur hanım merhaba;

herşeyi denediğimiz halde e imza işlemlerini gerçekleştiremiyoruz. Anladığım kadarıyla E-izin linkleri Çevre ve Şehircilik Bakanlığı server larına aktarılıyor. Hal böyle olunca işlem yapar gibi gözüküyorsunuz ancak bir noktada tıkanıyor ve yaptığınız işlem yarım kalıyor.

Arkadaşlar bir şey soracağım.Mobil imzamı almıştım turkcel de bir numara üzerine, ama hiç kullanmadığım için hattım kapanmış. tekrar hat alacağım, aynı numara olması şart mı? Farklı bir numara üzerine de alabiliyor muyum?

Teşekkür ederim yasmur, birşey daha soracağım, ben çevre görevlisi belgemi zaten almıştım yeni numara alırsam bir problem oluşurmu acaba,?
Bir de ben aylık sınırısz mabil imza kullanımına göre paket almıştım. Bunu kullanım başına çevirebiliyor muyuz?

E-imza yada mobil imza hiç farketmez önemli olan sizin adınıza olması, örneğin kayıt işlemlerinde e-imza ile başladınız mobil imza aldınız mobil imza ile işlemlerinizde devam edebilirsiniz.

Sedat bey, ben daha önce danışmanlık firmasında çalışıyordum ve kendi gsm numaramdan mobil imza açmıştım ve izin lisans işlemlerini kendi hattımdan yürütüyordum. Şimdi ordan ayrıldım ve bir fabrikada işe başladım. Fakat burda kendi hattımı kullanmıyacağım şirket hattını kullanacağım ama şirket hattı benim adıma açılmadıysa kullanamaz mıyım? Nası yapmam gerekiyor.

Yasmur, ben daha önce danışmanlık firmasında çalışıyordum ve kendi gsm numaramdan mobil imza açmıştım ve izin lisans işlemlerini kendi hattımdan yürütüyordum. Şimdi ordan ayrıldım ve bir fabrikada işe başladım. Fakat burda kendi hattımı kullanmıyacağım şirket hattını kullanacağım ama şirket hattı benim adıma açılmadıysa kullanamaz mıyım? Nası yapmam gerekiyor.

Sedat Bey,
Mevcut kullanıcı adı ve şifremle çevre bilgi sistemine giriş yapamıyorum. Şifre unuttum ile işlem yaptığımda ise mail adresim ve kullanıcı ismimi doğru yazdığım halde bilgileri yanlış girdiniz uyarısı veriyor.
Mobil imza için kullandığım hattı değiştirmek durumunda kaldım ve henüz yeni bir mobil imza yada e-imza talebinde bulunmadım. Bundan dolayımı sisteme giremiyorum konuyla ilgili bilgi verirseniz çok sevinirim.
Şimdiden teşekkürler..

@karessa
Çevre bilgi sistemine mi yoksa e-izin sistemine mi giriş yapamıyorsunuz, eğer çbs ye giriş yapamıyorsanız vergi nosunu e-izin sistemine giriş yapamıyorsanız varsa kullanıcı adınızı alabilirmiyim.