• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

E-izin uygulama hatası

Gökhan Kutlu

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
AGT Atık Geri Toplama San. Tic. Ltd. Şti.
Merhaba arkadaşlar,

Topmala - Ayırma Lisansı na ek olarak Geri Kazanım Lisansı başvurus yapmak için ECBS den Cevre İzin Ve Lisans Uygulaması ( E-İzin ) e girmek istediğimde aşağıdaki hatayı alıyorum.

İzin lisans sistemine Danışman Firma tarafından Tesisler de sorumlu olarak görevlendirilmiş Çevre Görevlileri giriş yapabilir.

Sistemde yetkiliyim çevre görevlisi olarak 3.5 yıldır firmada tam zamanlı çalışıyorum.

Ne yapmam gerekli ?

Sistemde yetkiliyim derken EÇBS 'de yetkili olmanız, E-İzin uygulamanızı kullanmanızı sağlamıyor. Öncelikle Yeterlik uygulamasından tesise "Tam Zamanlı Çevre Görevlisi" olarak atamanızın yapılması lazım. Bunu yaptıktan sonra da sizin, kendi hesabınızdan onaylamanız gerekiyor. Sonrasında ilgili sayfaya erişebileceksiniz.

yeterlilik uygulamasından kendi kendimi mi ekleyeceğim yoksa şirket sahibinin e devlet iyle girip mi kendimi ekleyeceğim çünkü devamlı kendi e devletimle giriş yapıyorum ?

EÇBS üzerinde her kim yetkiliyse yapabiliyor olması lazım aslında. Ama garantili olsun diyorsanız, tabi ki şirket sahibinin hesabından öncelikle giriş yapmanız gerek. Yeterlik uygulamasında, aşağıdaki resimde yer alan sekmeye girmelisiniz:

22655

Sonrasında kendi hesabınıza girip, aşağıdaki resimde işaretlediğim yerden onaylama yapmanız gerekiyor:

22656

@Cem Yılmaz kardeşim çok teşekkür ederim sistem açıldı şuan peki benim son bir sorum daha olacak. Biz Ambalaj Atığı Toplama ve Ayırma Tesisi olarak faaliyet gösteriyoruz. Bu lisansa ek olarak sulu kırma işlemi yapmak için Geri Kazanım Lisansı almak istiyoruz. Sorum şu Geri Kazanım Lisansı için önce geçiçi faaliyet başvurusu mu yapıcam yani uygunluk başvurusu mu yoksa lisans başvurusu mu yapıcam ?

@Gökhan Kutlu Her türlü işlem için öncelikle Uygunluk Yazısı başvurusunda bulunacaksınız hocam. Sonrasında GFB ve Çevre İzin/Lisans başvurusu sırasıyla ilerleyeceksiniz.

@Gökhan Kutlu Aynen öyle, takıldığınız konular olursa forumda ilgili bölümlerde anlatımlar mevcut. İşinize yarayacaktır. Başvurularda gereken dosya formatlarını da bağlı bulunduğunuz İl Müdürlüğü web sitesinden temin edebilirsiniz. İyi çalışmalar dilerim.

@Cem Yılmaz peki bir sorum daha olacak. resimde görüldüğü gibi çed izni ve kapasite bilgileri soruluyor. Yeni yapılacak işlemle kapasite bilgileri de değişecek. Ben bu ekranda başvuru yapmadan önce kapasite veya çed raporunu güncellemem gerekiyor mu yoksa elimde olan bilgileri mi giricem ?Adsız.jpgAdsız.jpg

@Gökhan Kutlu Tüm evraklarınızı başvuruya hazır hale getirip öyle başlatmanız gerekiyor. Oraya yazdığınız üretim kapasitesi miktarında 1/3 oranında artış olursa belgenizi yenilemeniz gerekiyor. Bu değerin altındaysa bile görüş sormanızı istiyorlar. ÇED zaten başlı başına önem arz ediyor. ÇED'inizde faaliyetiniz yazmıyorsa, kapasiteden 1 kg/adet/litre dahi fazla kapasiteyle çalışacaksanız ÇED'i yeniletmeniz gerekiyor.

Dolayısıyla sırasıyla Kapasite Raporunun güncellenmesi > ÇED görüşünün güncellenmesi (planlanan şeklinde de hazırlanabilir) > Uygunluk başvurusu sırasının izlenmesi lazım.