• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

EAYP Planı Hk.

Ali G.

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
Alibey
Merhaba arkadaşlar mermer fabrikalarında atık su arıtımından ortaya çıkan çamur atıklarının ve molozların atık kodu olarak hangi kod kullanılabilir birde moloz atıklarının kum çakıl işleme tesisine gönderilerek kum çakıl haline getirilmesi için herhangi bir engel var mıdır ? firmalar arasında sözleşme yapması ve herhangibir kod belirtmemesi yeterli mi ?

Merhaba,

Tesisinizden çıkan moloz atıklarının kum çakıl haline getirilmesinde engel vardır. Engel ise atığı göndereceğiniz kırma-eleme tesisinin atık geri kazanım lisansının olmaması (ben bu zamana kadar kırma-eleme tesisinde geri kazanım lisansı görmedim). Eğerki böyle lisanslı bir kırma-eleme tesisi var ise gönderebilirsiniz. Aksi halde atığınızı lisanslı atık firmalarına vermeniz gerekmektedir.

Tesisinizden çıkan atıklar içinde lisanslı atık firmalarıyla sözleşme yapma zorunluluğunuz bulunmamaktadır. Olur da sözleşme yaparsanız atık kodlarının belirtilmesinde fayda olacağı kanaatindeyim. İlerde firmalar arasında "benim atığımı almadın", "yok o atık için sözleşme yapmadık" gibi vb. durumlarla karşılaşmamanız için atık kodu belirtilmesini tavsiye ederim.