• Sayın Üyeler,

Site görünümünün gündüz açık renk tema, gece koyu renk tema olacak şekilde otomatik değişmesini sağlayan bir düzenleme yapılmıştır. Görünümün otomatik değişmesini istemiyorsanız, bu ayarı hesap tercihlerinizden kolaylıkla değiştirebilirsiniz. Açık/Koyu temalar arasında ki geçişin otomatik olmasını istemeyen üyelerimiz üst menüde yer alan simgeler yardımıyla da kolayca geçiş yapabilirler.

Site renklerinin günün saatine göre ayarlanmasının göz sağlığına faydaları olduğu için böyle bir düzenleme yapılmıştır. Fakat her üye görünüm rengini tercihine göre kullanmaya devam edebilecektir.

Eçbs de GFB başvurusu hk.

hasan140715

Kayıtlı Kullanıcı
Firma
ENSATURK MÜHENDİSLİK
Arkadaşlar merhaba,

Sadece Emisyon konusunda izne tabii olan tesis için EÇBS de il müdürlüğü uygunluk yazısı alındı, sistemde görünmektedir.

Bir sonraki aşama GFB ye geçeceğim ama ileri bölümlerde hangi evrakları sisteme yüklememi isteyecek acaba? Bilmediğim için aşamayı ilerletmedim.

il Müd. başvurusu yaparken iş akım şeması ve proses özeti, ÇED görüş yazısı, İSKİ Görüş yazısı ve Sicil gazetesi yüklendi.

Teşekkürler.

@Fatih Koçak

Teşekkürler hocam. Orada yazan ortak belgeleri İl Müd. Uygn. yazısı başvurusu yaparken yüklemiştim, tekrar yüklemek gerecek o zaman?

Peki İş Akım Şeması ve Proses Özeti raporunda her sayfaya EAYP gibi kaşe imza yapmamız gerekli mi? Yoksa ben pc de hazırlayıp yüklesem uygun olur mu?

Rica ederim.

Tekrar yüklemek gerekecek. Gfb başka bir aşama olduğu için başvuruyu yaparken istenilen belgeleri orada sana gösterecek ki yüklemesini yapabilesin diye.
Her sayfaya kaşe imza gerekli değildir ancak son sayfaya kaşe imza uygulatmak gerekli.
Ben genellikle diğer sayfalara paraf attırıp son sayfaya kaşe imza yaptırıyorum.
Ki Samet beyinde dediği gibi kabul oluyormuş sanırım.

Bildiğim kadarıyla resmi nitelikte ki evrakların hepsi imzalatılması gerekiyor.
Kaldı ki daha önce imzasız olarak kabul ettirebildiysen şanslısın demektir :)

@Olgaç Sürmelihindi
Olgaç üstadım belki il müdürlüğünden il müdürlüğüne farklılık gösteriyordur, düzce de tehlikesiz atık geri kazanım firmam için başvuruda bulundum, iş akım/proses özetine imza attırmadım, eksiklik döndü ve her sayfaya kaşe imza yapılması gerektiğini bildirdiler. Ayrıca şahsi düşüncem bence yapılması yönünde, ileride doğabilecek herhangi bir sıkıntıda bizim haberimiz yok, çevre danışmanımız yazmış yüklemiş aslında öyle değil deseler kanıtlayacak somut birşey bulunamaz. Kaşe imza bunu okuduğunu ve doğruluğunu kanıtlıyor.

@Orhan Eskicioğlu
Kardeşim haklısın. Gaziantep İl Çevre Müdürlüğü geçici faaliyet belgesi başvurusu yapılırken hazırlanan iş akım şeması ve proses özetini imza ve kaşe yapmaksızın kabul ediyor. Ancak tehlikesiz ve ambalaj atığı toplama ayırma ve geri kazanım için hazırlanan teknik uygunluk raporunun her sayfasına kaşe ve imza yapılmasını isteniyor. Aslında her durumda kaşe ve imza yapılması gerekmektedir. Hatta rapor sonunda bu bilgilerin doğruluğunu taahhüt ederim tarzında ifadelerde yazılabilir.

gfb olsun izin olsun başvurularda sayfalarda neler yüklemek gerektiğini bilmek için ben başvuru başlatıp sayfaları bilmesem de sallıyıp dolduruyorum son sayfaya kadar hepsinin görüntüsünü alıyorum sonraki başvurular için altlık oluyor. başvuru dan çıkıyorum taslak olarak kaydediyor daha sonra o taslak başvuruyu silebiliyorsun.

İstanbul Çevre ve Şehircilik İl Müd. Tehlikesiz Atık Geri Kazanımı yapan firmanın Emisyon İl Müd. Uygunluk Yazısı başvurusu için İş Akım Şeması ve Proses Özetini her sayfa kaşe imzalı şekilde talep etti.

Bilgilerinize.