Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Edirne kati atik tesisleri aşamalari

Konu, 'ARŞİV' kısmında p.culha tarafından paylaşıldı.

 1. p.culha

  p.culha CMNet Üyesi

  Edirne deki katı atık tesislerinin aşamaları ile ilgili bilginizi ya da atıklarla ilgili şikayet ve görüşlerinizi paylaşır mısınız?
   
 2. Veysel Kılıç

  Veysel Kılıç Genel Yönetici

  merhaba,

  Edirne bölgesindeki katı atık birlikleri ve tesisleri ile ilgili yakın zamanda kısa bir araştırma yapmıştım. faydası olur diye paylaşıyorum. iyi çalışmalar.

  Edirne bölgesi katı atık birlikleri ve tesisleri ile ilgili edindiğim bilgiler aşağıda bulunmaktadır.


  Edirne bölgesinde, 3 adet katı atık birliği bulunmaktadır. ( güney edirne, orta edirne ve edirne katı atık birliği ) güney edirne 2011 yılında tesis inşaatı için ilana çıkmış ve iş bitimi 2015 yılı olarak belirtilmiş. Bu tesisin açılışı 25 kasım da yapılmıştır. İlgili haber linki aşağıdadır.


  http://www.kesanpostasi.com/edirnenin-ornek-projesi-kati-atik-tesisi-kesanda-hizla-ilerliyor.html

  http://haberciniz.biz/edirnenin-ilk...epolama-tesisinde-insaat-suruyor-2381003h.htm


  Edirne katı atık birliği depolama sahası proje ve çed yapımı için 08.07.2014 tarihinde ihalesi yapılmıştır.
  Edirne bölgesinde Ergene koruma havzası içerisinde bakanlık eylem planı çerçevesinde kurulan katı atık birlikleri aşağıda yer almaktadır.
  Orman ve su işleri bakanlığı sayfasından.

  Katı Atık İşleme, Geri Kazanım ve Bertaraf Tesisleri


  Havzada katı atıkların açık alanlarda depolanması ve gelişigüzel seyrine bırakılması neticesinde yağmur suları ve çeşitli sebeplerle toprağa ve içme sularına karışması Ergene Nehri’nde ciddi bir kirlilik meydana getirmektedir.

  Katı atıkların insan sağlığına ve çevre hassasiyetlerine uygun şekilde toplanıp bertaraf edilmesi, Çevre Kanunu gereğince belediyelerin vazifesi olmasına rağmen, Eylem Planı kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hem teknik hem de maddi destek sağlanmıştır. Havzada 8 adet katı atık birliği kurulması temin edilmiş, düzenli depo alanları için yer tahsisi yapılmıştır. Yoğun sanayi bölgesi olan Ergene Havzası’nda ortaya çıkan büyük miktardaki tehlikeli atıkların bertarafı için her türlü destek sağlanmaktadır.

  [​IMG]

  · Eylem Planı’nda bulunan katı atık tesislerinden;

  · 2 adet tesis (Kırklareli 1.Grup Yerel Yönetimleri Katı Atık Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği, Tekirdağ İli Çevre Hizmetleri Birliği) faaliyette,

  · 1 adet tesis (Güney Edirne Katı Atık Birliği) inşaat safhasında,

  · 2 adet tesis (Kırklareli 2. Grup Yerel Yönetimleri Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği) yer tahsisi safhasında,

  · 2 adet tesisin (Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği, Edirne Katı Atık Yönetim Birliği) uygulama projesi onaylanmış olup, ÇED işlemleri tamamlanmıştır. İnşaat ihale hazırlık safhasındadır.

  · 1 adet tesis (Tekirdağ 4. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği) tasfiye safhasındadır.

  · 1 adet tesis (Tekirdağ 3. Grup Çevre Belediyeler Katı Atık Bertaraf Tesisleri Yapma ve İşletme Birliği) yer seçimi safhasındadır.

  · Batı Tekirdağ Katı Atık Birliği Tekirdağ İli Çevre Hizmetleri Birliğine katılmıştır.


  Aşağıdaki haber lindkinde edirne katı atık birliği tararfından 29.11.2013 tarihinde imtiyaz ihalesine çıkılmıştır. İhale ilanı linkten ulaşabilirsiniz.


  http://edirnehaber.org/haber/8629/edirne-kati-atik-yonetim-birliginden-ihale-ilani.html


  Aşağıdaki linkte orta edirne katı atık birliği olağan genel toplantısının yapıldığı ifade edilmekte olup, tesis ile ilgili herhangi bir çalışmadan bahsedilmemiştir.

  http://www.uzunkopru.bel.tr/haber/guncel/1626-orta-edrne-kati-atik-yoenetm-brl-toplandi
   
  A_K Özalp bunu beğendi.
 3. p.culha

  p.culha CMNet Üyesi

  teşekkürler...
   

İlginizi Çekebilir

TMGD.JPG
Arkadaşlar kolay gelsin, tehlikeli madde güvenlik danışmanlığı için yönetmelik yürürlüğe girmiş ve arkadaşım bu çıktıyı verdi. Gaziantep'de belgeyi almak isteyenler bana ulaşsın,arkadaşım eğitim...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
20170309_115421.jpg
Arkadaşlar merhaba, tesise gelen karışık ambalaj atigini sisteme nasıl beyan etmemiz gerektiğini açıklıyor. İyi çalışmalar.