Duyuruyu Kapat
Facebook Gözat
Twitter Gözat

Ek-2 de 3.16

Konu, 'ARŞİV' kısmında Rıfat Yıldırım tarafından paylaşıldı.

 1. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  İyi günler.
  Ek-2'nin 3.16 maddesinde 'metallerin asit veya baz ile işlem gördüğü tesisler' ibaresinde herhangi bir sınırlama var mıdır acaba? yani günlük, aylık, yıllık vb. şu kadar kapasiteyle asit veya baz kullanan tesisler bu kapsama girer diğerleri bu maddenin dışındadır diye bir sınırlama var mıdır?
   
 2. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  Madde çok açıklayıcı olmasa da genel itibarı ile sonuç o dur yani herhangi bir kapasite verilmemiş varsa öyle bir tesis merdiven altı olmadığı sürece o kapsamdadır.
   
 3. Rıfat Yıldırım

  Rıfat Yıldırım CMNet Üyesi

  ama sıkıntı şu ki. İşletme sahibine sadece bu maddeden dolayı kapsam içindesiniz dediğimiz zaman adam korktu :) çünkü 3.15 deki kapasiteyi 'biz sene de anca yapıyoruz' diye bir cevap geldi. ben söyledim aslında 3.16 ya göre kapsam içindesiniz diye. Bu sefer de bizim asitlerimiz çok seyreltik elimizi bile sokabiliyoruz diye bir cevap geldii :) o da haklı adam zaten kaç para kazanıyo da bize danışmanlık ücreti versin. Çevre Şehircilik'ten denetlenmelerini bekleyecez artık. Yoksa adam ikna olmuyor.
   
 4. aldemir072

  aldemir072 CMNet Üyesi

  yani adam ikna olmuyorsa senin yapabileceğin tek şey var ya başka yollar deniyecen ikna etmek için yada bekleyeceksin denetim olursa ozaman adam ceza yememek için koşa koşa gelecek sana. zaten biz çevre mühendislerin yaşadığı en büyük problemlerden biride insanları ikna edememek adamlar ceza kapıya dayanmadan bir şey yapmıyorlar.
   
  Rıfat Yıldırım bunu beğendi.

İlginizi Çekebilir

SAM_0490.JPG
Merhaba, Çalıştığım yerde zımpara işinde kullandığımız flap disklerin atık kodları ve bertaraf/geri dönüşümü ile ilgili yardımcı olabilecek biri varsa çok sevinirim. [ATTACH][ATTACH] Ayrıca...
pvc_yer_dosemesi_bordo.jpg
Arkadaşlar bir firmamızda bu atıktan var? Geri kazanımını yapan firma var mı?
DSC_0236.JPG
Merhaba Atık kodu hakkında bilgisi olan varmı? atık: araç filmlerinin deforme olmuş olanları